Trio Likya ile "Yalı Konserleri" başlıyor

2011'den beri devam eden ve İstanbul klasik müzik camiası tarafından en prestijli konser serisi olarak kabul edilen "Yalı Konserleri", "Trio Likya" konseri ile başlıyor.

 

"Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı"nın sahipleri olan son kuşak torunları Zerhan Gökpınar ve Süveyda Birışık kardeşlerin düzenlediği ve ev sahipliğini yaptıkları "Yalı Konserleri" 19 Kasım 2019, Salı günü "Trio Likya"nın Avusturya Kültür Ofisi, Yeniköy Salonu'nda 2019 - 2020 sezonuna saygın davetlilerin katılacağı bir konser ile merhaba diyecek.

 

 

Yalının 2018'de elim bir gemi kazası sonrası, tadilata alınması sebebiyle geçici bir süreyle etkinliklerine Avusturya Kültür Ofisi bünyesinde devam eden "Yalı Konserleri" 2019 - 2020 sezonu ilk konserinde ülkemizin yetiştirdiği değerli 3 akademisyen ve sanatçı Nilgün Yüksel (keman), Barış Büyükyıldırım (piyano) ve Poyraz Baltacıgil (viyolonsel)'den kurulu "Trio Likya"yı  konuk edecek.

 

"Trio Likya" bu konserde "Klasikten Moderne Müzik" temasına bağlı kaldıkleri seçkin eserlerden oluşan bir repertuvarile sahneye çıkacak. "Trio Likya" dinleyiclerine klasik dönemin en saygın bestecileriden Joseph Haydn'dan seçtikleri eser ile merhaba diyecek.

 

 

Klasik dönemin ardından geçecekleri romantik dönemde, farklı bir yere sahip olan Brahms'ın bir eserini dinleyicileri ile buluşturucak.

 

Ve bu harikulade müzikal yolculuk, caz formunda bestelediği eserlerle tanınan Nikolai Kapustin hem caz hem de klasik ezgiler ile harmanlanmış sıradışı güzellikte bir eseri ile son bulacak.

 

"Trio Likya"nın büyüleyici ezgilerinin, tarihi Yeniköy Salonu'nun duvarlarından yankılanacağı tekrarı olmayan bu konseri kaçırmamanızı tavsiye ederim.

 

İstanbullu bir klasik müzik tutkunuysanız ve bu muhteşem konseri kaçırmak istemiyorsanız, az sayıda kalan biletlerden satın almak için info@yaliorganizasyon.com mail adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Bir sonraki yazıma kadar "klasik müzikle kalınız"...

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön