Canavar kovucu sprey

Çocuklar ve korkuları ilginç bir konu. Her evde yaşanıyor mudur bilmiyorum ama bizim oğlan belli aralıklarla korkacak ve sonra da bu korkusunu yenecek yeni şeyler buluyor.

 

Geçen sene ilk önce gergedanlardan, daha sonra dinozorlardan korkmuştu mesela. Ondan önce çöpçülerden korkuyordu... Gergedan ve dinozor korkusu bir ara o kadar şiddetliydi ki, evin içinde bir odadan bir odaya geçemiyordu. Bu korkuyla başa çıkabilmek için, gergedan kovma oyunları, sevimli gergedanlarla ilgili kitaplar ve son olarak da kardeşimin köpeği Venüs’ü eve koruyucu tayin etmek etaplarından geçmiştik. (“Gergedanlar Venüs’ten korkar ve gelemezler, merak etme oğlum...”) Uzun sürmekle beraber sonunda üstesinden gelebilmişti.

 

Şimdilerde de evin içinde menşei belirsiz canavarlar dolaşmakta. Bu canavarlardan eskisi kadar çok korkmuyor Uzay. Belki korkuyor ama kendini bir şekilde onlarla başa çıkabilecek kadar güçlü de hissediyor gibi geliyor bana. Çünkü bir yıl önceki gibi korkudan kenara sinmiyor. Onun yerine kılıcını (ayakkabı çekeceği) alarak “Anne gel, canavarlar neredeymiş bulalım” diyerek bir av başlatıyor. Ayakkabı çekeceğinden başka bir de “sihirli canavar kovan spreyimiz” var. Çiçeklere su püskürttüğüm kabın içine bir miktar su, biraz sirke ve iki diş de sarımsak atarak oluşturduğum bir sprey bu. Tüm malzemeleri kattıktan sonra (Uzay’la beraber katıyoruz ve o sırada sirkenin hem mikropları hem canavarları kovduğundan ve hiçbir canavarın sarımsak kokusunu sevmediğinden de bahsediyoruz) bir de “tantini tini mini bum” tekerlemesiyle sihirlendiriyoruz şişedeki sıvıyı.

 

Uzay elinde sprey şişesiyle evi köşe bucak dolaşıp canavarları kovuyor. Sizin de evinize zaman zaman uğrayan gözükmez canavarlar, korku nesneleri varsa bu spreyden yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. İçine ne koyacağınız tamamen size kalmış. Önemli olan içeriği çocukla beraber hazırlamak ve şişedeki sıvının gücüne inanmak...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön