Diren Hamile!

Hamile olup sokağa çıkmanın, kadın pedlerinin terbiyesizlik addedildiği bir zamanda ve mekanda yaşıyoruz sevgili okur!


İnsanın kanını beynine sıçratan açıklamaların ardı arkası kesilmiyor. "Talihsiz Beyanatlar Dizisi" adını verip arşivlediğim konuşmalardan biri de bir TV programına konuk olan adının önüne ‘Tasavvuf Düşünürü' ibaresi yapıştırılmış Ömer Tuğrul İnançer'den geldi... Hamilelerin sokakta görülmesinin "estetik" olmadığını, karınları belli olunca evde oturmalarının gerektiğini, ped reklamlarının terbiyesizlik olduğunu belirttiği bir konuşma yaptı. Sosyal medya kadınlarını delirtti; hepimizi eşekten düşmüşe döndürdü bu beyanatıyla...


Çocuk pornosu, çocuk gelinler, ensest, kadına - erkeğe cinsel istismarın bin türlüsünün kol gezdiği, faillerin ellerini kollarını sallayarak bildiklerini yapmaya devam ettikleri; kadınların ne kadar ve ne yöntemle doğuracağına sürekli karışılan bir ülkede bir böylesi densizlik eksikti. Söylediklerini gerçekten kast ediyorsa ayrı çirkin; TV yayınına çıkıp kendini tasavvuf düşünürü diye lanse edip ağzından çıkanı kulağı duymuyorsa ayrı çirkin. Nasıl bir hasta zihniyet hamile kadına bakıp da çirkin bir şey, (ne bileyim) estetiksiz ya da teşhirci bir şey görebilir aklımın almasına imkan yok... Seni bir kadın doğurmadı mı? O doğuran kadın karnında değil çantasında mı taşıdı? Senin anan, kızın, karın regli olmuyorlar mı? Terbiyesiz mi(ydi) onlar?


Bu ülkenin kadınları, anneleri, bir kadının doğurduğu tüm kişiler (kısaca hepimiz) bu adamdan kocaman bir özür bekliyoruz artık... Susup oturmasını, içindeki nefreti kendine saklayıp bir yerlerde kaybolup gitmesini bekliyorum ben kendi adıma!


Çünkü bıktık! Kadınları vücudun parçalarına indirgeyen bu anlayışın durup durup bir yerlerden pörtlemesinden bıktık! İçlerinde birikmiş öfkeyi kadınlara laf atarak bedenlendirmelerinden bıktık. Erkekliğin her fırsatta kutsanıp, kutlanmasından, kadınlığın ise bastırılıp küçümsenmesinden bıktık. Oramıza, buramıza, ötemize, berimize, neremizi kapatıp neremizi açtığımıza karışılmasından bıktık. Bir rahat verin ya hu!


İstediğim kadar çocuğu, istediğim yerimden, istediğim şekilde doğururum. Hamile de gezerim sokakta, bikiniyle de gezerim, başımı da örterim canım isterse. Nokta.

Facebook Yorumları
Yorumlar
5
Onay Bekleyenler
0

 • Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık Nedenleri Nelerdir?
  Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık...

  Süresi : 03:31 İzlenme : 115

 • Amerikan keratini her saça uygulanır mı?
  Amerikan keratini her saça uygulanır mı?

  Süresi : 01:33 İzlenme : 2796

 • Smear testi nedir?
  Smear testi nedir?

  Süresi : 01:56 İzlenme : 2309

 • Güle güle plastik
  Güle güle plastik

  Süresi : 00:36 İzlenme : 1521

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 4894

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön