Flora’nın elektriği çoğalsın... Topluluk fonlaması çağrısı…

Sevgili canlar merhaba,

 

Elektrikle ilgili yeni gelişmelerimiz var: İmar affı için başvuru süresini kaçırdığımız için yasal elektrik abonesi olamıyormuşuz, o yüzden ilk planımızdaki gibi, güneş enerjisiyle elektrik sistemimizi iyileştirmek fikrine geri döndük. Bu konuda geneli bilgilendirme ve destek arayışımız için detaylı bir yazı daha hazırladık, yardım çağrımızı kampanyaya dönüştürdük ve bir etkinlik haline getirdik.

 

Flora'da Haziran ayı itibariyle nüfus arttı ve iki aile yaşamaya başladık. Ayşe ve Selahattin ile genç fidanlar Sümeyra ve Kemal ve aynı zamanda heyecanla beklediğimiz bir 2020 bebeği :)

 

Flora'ya sürekli gelip gidenlerin, yalnızca yolu düşenlerin ya da sadece internet üzerinden takip edenlerin bildiği gibi burada elektriği güneş enerjisinden elde ediyoruz. Elimizdeki aküler neredeyse 8 yıllık, artık ömürlerini doldurduklarından tüm işlerimizi hızlıca güneş varken oldurmaya çalışıyoruz, akşamın olmasıyla birlikte mevcut elektrik sistemi bizi aydınlatmaya yetiyor yalnızca. Elektrik gerektiren, temel ihtiyaçlarımızı karşılamakta zorlanıyoruz. İlk kez bizden haberdar olacaklar için bilgilendirmiş olalım, bunlar kısaca şöyle durumlar:

 

Flora'ya iki buzdolabı ancak yetiyorken ve zaten 24 saat çalıştıramazken, bahar aylarında biri bozulunca tek buzdolabı ile kalmıştık. Onu da şimdi ancak güneş varken çalıştırabiliyoruz, buzdolabımızı etkin kullanamadığımız için yiyeceklerimiz kısa sürede bozuluyor, israf Flora’nın vurguladığı başlıca konulardan olduğu için de üzüyor bu durum bizi.

 

Kurmuş olduğumuz sistem başlangıcından beri çamaşır makinesi çalıştırmaya yetmediği için, çamaşırlarımızı ya elde ya da eş-dost evlerinde yıkardık, sonradan yakınlarda bir çamaşırhane keşfettik, oraya götürmeye başladık. Böylece çamaşır yıkamak dışarıdan satın aldığımız bir hizmet haline gelmişti. Sümeyra ve Kemal geldikten sonra kirli çamaşırlarımızı anne-babalarının Antalya’daki evine taşıyor, yıkayıp getiriyorlar.

 

Aktif bir şekilde bilgisayar kullanmamız gereken işlerle meşgulüz fakat sınırlı elektrikle aynı anda birden fazla elektronik eşyayı çalıştıramadığımızdan Sümeyra ve Kemal bilgisayar gerektiren işlerini de taşındıklarından beri askıya aldılar.

 

Bu durumlar yaşam kalitemizi oldukça etkiliyor, elektriğe ulaşmak için harcadığımız çabayı artık üretime yönlendirmek, Flora'ya yolu düşen canlarla birlikte başka türlü işlere de odaklanabilmek istiyoruz.

 

 

 

Yaşamsal ihtiyaçlarımızı rahatça karşılamanın yanı sıra, Ayşe dikişle de uğraşabilsin, Selahattin gönlünce müzik yapabilsin, Kemal gece-gündüz demeden bilgisayar üzerinden işlerini oldurabilsin, Sümeyra üretimlerine tam gaz devam etsin, buraya yolu düşen canlar da burada daha nitelikli ve ferah zamanlar geçirebilsinler diliyoruz.

 

Yaman çelişkimiz olan bir de durum var pek çoğunuzun bildiği gibi, neredeyse burnumuzun dibine kadar geldi elektrik, bir süredir dağıtım direklerinin kurulumu tamamlanıyor. Yakınlarımızdaki elektrik dağıtım hattına güneş tarlasından elektrik sağlayacak olan yatırımcı Solarus firmasının ortağı Atalay Bey durumumuzu anladı ve mühendislerini yolladı, onların önerdiği sistem için gerekli 8 adet güneş panelini ve kurulum için gerekli hizmeti Flora’ya armağan etti, gelecek hafta gelip panelleri kuracaklar. Bu panelleri çalıştırabilmek için 8 adet akü ve bir de invertör gerekiyor, onları satın almanın ve kurulumunun maliyeti 20.000 lira.

 

Yaz başından beri Flora’nın altyapısını iyileştirmek üzere dostlarla sohbet ediyoruz, onların arasından Barış Altuner ve Dilara Kurtoğlu su durumlarını iyileştirmemiz, Fulya Nanba da çamaşır makinesi edinmemiz için cömert desteklerini sundular. Şimdi bu destekleri elektriğe yönlendiriyoruz. Kamplar Flora’ya güzel kaynaklar oluşturuyor, Özlem Lesport arkadaşımız da çalışmalarıyla Flora’ya destek olmak istedi, onunla birlikte hazırladığımız ve geçen hafta gerçekleşen okul öncesi, anne-babalı, yaratıcı çocuk kampından aktardıklarımız ve diğer arkadaşlarımızın destekleriyle birlikte Flora bütçesinde şu anda bu rakamın 8.550 lirası mevcut.

 

Güneş sistemi için geriye kalan……………………. 11.450 lira ve elektriğin gelmesiyle birlikte edinmek istediğimiz buzdolabı, çamaşır makinesi ve makinenin de içinde duracağı bir çamaşırhanenin inşasında kullanmak üzere yaklaşık ……………………………………………….20.000 liraya daha ihtiyacımız var. Toplamda …………………………………………….31.450 lirayı en kısa zamanda toparlayabilmek için topluluk fonlaması çağrısı yapıyoruz.

 

Flora'yı duyan, bilen, havasını soluyan herkese bu çağrımız.

Bu konuda bize nasıl destek olabilirsiniz?

Bizim önerilerimiz şunlar:

- Bu etkinliğe "gidiyorum" u işaretleyip daha fazla kişinin destek çağrımızı görmesine vesile olarak, etkinliği paylaşabilirsiniz.

- Gönlünüzden geçen miktarda katkıyı Flora'ya armağan edebilirsiniz.

- Flora Dükkân’dan alışveriş yapabilirsiniz.

- Flora dükkân olarak hazırladığımız armağanlaşma setlerini edinebilirsiniz.

 

 

Şöyle bir seçenek listemiz oluştu:

*150 lira katkıda bulunanlar için, içinde çamaşır yıkama tozu, krem yüzey temizleyici, arapsabunu ve elma sirkesi olan Temizlik seti.

*200 lira katkıda bulunanlar için, içinde ghee - sadeyağ, erik marmelatı, salçalı-nar ekşili-cevizli kahvaltılık sos, tahinli- ballı-cevizli kahvaltılık sos bulunan Kahvaltı seti.

*250 lira katkıda bulunanlar içinse, içinde diş macunu, deodorant, body peeling, nemlendirici, zeytinyağlı sabun olan Kişisel bakım setimiz var. Bu setlerden birden fazla edinmeniz de mümkün. Kendiniz için alabileceğiniz gibi eşinize-dostunuza da armağan edebilirsiniz.

*400 lira katkıda bulunanlar Sümeyra ve Seçil'in tam günlük Temizlik Algısına Bütüncül Bakış ve Uygulama Atölyesi’ne katılabilir.

 

- 500 lira katkı sunmak isterseniz 8-10 kişilik grubunuzla belirlediğiniz bir pazar sabahı size flora kahvaltısı hazırlayabiliriz.

- 750 lira katkı yapan iki kişiye hafta sonu kamp ve aracımızla civarda gezi ve yürüyüş sözümüz olsun.

- 1000 lira katkı yapmak isteyen çocuklu bir aile için de hafta sonu kamp ve gezisini uygun gördük.

 

Bunlar bizim aklımıza gelen armağanlaşma yöntemleri, sizler de armağanlarınızı paylaşma konusunda yaratıcılığınıza güvenip başka yollar deneyebilirsiniz.

 

Bizimle ilgili detaylı bilgi için www.olymposflora.com, yazı, paylaşım ve fotoğraflar içinse https://www.facebook.com/floraakdenizbahcesi/ ve https://www.instagram.com/ormantelevizyonu/?hl=en adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sevgi ve teşekkürlerimizle, 

Flora ahalisi

 

Tercih ettiğiniz armağan yöntemleriyle ilgili olarak Whatsapp üzerinden Sümeyra'ya yazabilirsiniz, o sizi süreçle ilgili detaylı bilgilendirecek.

 

Sümeyra Çizmeciler 05445153452

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön