Topluluk bahçeleri…

Dayanışma çağrılarımız karşılık buluyor hep şükürler olsun. Antalya Gıda Topluluğu kuruldu a dostlar, bu kez de onlar Hızır gibi yetişti imdadımıza. Geçen hafta haberini verdiğim çadırlı bostan kampımız gerçekleşti ve iki senedir nadasta olan bostanlar sonunda ekim dikime hazır hale geldi.  

 

Antalya’dan gelen grup cumartesi akşamından toplanmaya başladı. Küçük evde kalan bir arkadaşımız var, minibüsle gelen bir diğer arkadaşımıza iki üniversiteli genç de eklenmiş, meğer kamp yapacak yer arıyorlarmış, onlar da yollarını Flora’ya çevirmişler, bir de ne zamandır bize yolunu düşürmek isteyen arkadaşımız gelecek sabaha. Her gelen yanında yiyeceklerini de getirmiş sağ olsun, neşeli bir akşam tanışması yemeği oldu.

 

Yıldızların altında geç saatlere kadar süren gecenin sabahında herkes kalkıp bir işe koyuldu, ortaya süper sinerjik bir ekip çıktı, kimi bostanlarda çalışmaya başladı, kimi kahvaltı hazırladı, kimi ayrık kökü ayıkladı, kimileri gübre taşıdı, kahvaltı sonrası gölgeliğimiz serildi çardağın üzerine, gezici şemsiyeler, çayır çimen serinliğine sığınmalar ve küçük molalarla herkes arı gibi çalıştı.

 

 

Erken yazın habercisi güneşin altında, telefonlardan açılan müzikler, sohbetler eşliğinde yardımlaşarak çalıştık, güzelce yorulduk. Akşamüstü yemeğinin ardından yorgunluk çayı içerken müzik yapmaya başlamıştık bile, her gelen mi müziksever çıkar arkadaş? Biz kaptırmış çalarken bahçede birileri gezinmeye başladı, bugün toplaşacağımızı bilen ama gündüzden gelemeyen Olympos’taki arkadaşların gelişi de yanlarında getirdikleri mamalar da sürpriz oldu, ardından hareketli müzikler açıldı, danslar edildi, başardığımız şeyi kutladık bir nevi, bir tam günü birkaç gün gibi dolu yaşadık.

 

Nice güzel yorulmalarımız olsun birlikte, eğlenceli dinlenmelerimiz… Yapımda ve yayında emeği geçen herkese teşekkürler… ”Teşekkür etmeyin bana, Allah razı olsun deyin” derdi Çıralı’daki bilge kadın Ayşe teyzem, o da bize teşekkür etmez böyle söylerdi hep, onun geleneğini devam ettireyim, Allah razı olsun hepinizden canlar, el attığınız her şey, her girişiminiz çiçeklensin inşallah. Hayırlı olsun tüm kesişen yollar.

 

 

Temiz gıdaya giden yolda gıda toplulukları, topluluk bahçeleri oluşumları elzem görünüyor. Hoş gelmiş topluluk bahçemiz… Çoğalsın, varlıklarına bereket olsun… Yaşamın bilgeliğini taşıyan tohumlardan büyüyen fidelerimizin toprakla buluşmasına az kaldı… Döngülere de selam olsun.  

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 269

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 1700

 • Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?
  Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?

  Süresi : 00:55 İzlenme : 1435

 • Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?
  Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?

  Süresi : 01:37 İzlenme : 3156

 • Prof. Dr. Bahçeci: Tüp bebek tedavisi kaç kez denenmelidir?
  Prof. Dr. Bahçeci: Tüp bebek tedavisi kaç...

  Süresi : 05:14 İzlenme : 1289

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön