Gündönümü duası…

Bazen günlerce elime kalemi kâğıdı almadığım oluyor. Bu aralar kaynaktan gelen suyumuz azaldığından beri bahçede cankurtaran operasyonu var. Siyah borunun içinden serçe parmağın yarısı kadar akan su, güneş yükseldikçe ısındığı için önce kovalara dolduruluyor, kovalar geniş leğenlere boşaltılıyor, serinleyince de susamış bitkilere maşrapa ile paylaştırılıyor. Ağaçlar kovayla içiyor suyu.

 

Ne de olsa can taşıyorlar. İnsan onları boynu bükük görmeye dayanamıyor, iki elimiz kanda da olsa hemen bir maşrapacık canlandırma suyu yetiştiriyoruz. Çok şükür şu an hepsi idare ediyorlar.

 

Yazı günümde bilge ağacım serviyi ziyaret etmek istedim, ne zamandır onunla zaman geçirmemiştim. Heyecanla yanına varıp dibindeki taşa oturdum, sırtımı gövdesine yasladım. Terlikleri çıkardım, ellerim dizlerimde oturdum yanında, kendimi ağaca bıraktım. Derin nefeslerle birlikte mutluluk dalgası yayılmaya başladı içime. Kafamı kaldırıp serviye baktım, göğe uzanan gövdesi daha da bir heybetli göründü. Altın renkli bir kürecik parıldıyordu. Minik reçine damlasını armağan kabul edip şükranlarımı sundum, parmaklarımın arasına alıp ezdim, kokladım, ohhhh misss, parmaklarıma bulaşan reçinenin tadına baktım, kokusu ağzıma yayıldı. Ağacın kendini onarmak için salgıladığı bu muhteşem sıvı içimi ferahlattı.

 

Sonra ayağa kalktım ve bu kez yüzüm ağaca dönük usulca sarıldım ağaca, arkadaşıma. Kalbim çarptı, heyecanla titredim, dizlerimin bağı çözüldü yine, yüzüme bir gülümseme yayıldı. O an tüm sevdiklerime, yeryüzüne, tüm bir yaşama, evrene sarılmanın bir aracı oldu ağaç, benim için o an hepsini temsil ediyordu. “Kocaman sarıl bana” dedi ağacım ve ben de kollarımı kocaman açıp sarmaladım sevgilimi. Ohhhh! Ne büyük mutluluk bu! Ağaca ve o ana şahitlik eden her bir cana şükrettim. Bir olduk yine!

 

 

 

Birden az ötemizdeki su borusu hopladı, su kendini hatırlatınca ona dua etmeye başladım, sularımız bollaşsın, yaz yağmurları yağsın, canlar suya doysun, çiçek açıp meyve versinler. Yaşam devam etsin bahçede, bu güzel arkadaşlarımızla, sevgililerimizle sarmaş dolaş yaşayalım, bu aşk sonsuza dek sürsün.

 

Ağacımla vedalaşıp eve doğru yola koyuldum, servinin yakınındaki peteklere selam verdim, arılarla konuştum, güzelce beslensinler yeni açan hayıtların, mersinlerin çiçeklerinden, bereketle çoğalsınlar.

 

Yol boyunca ağaçları ziyaret edip tek tek adlarıyla seslendim incire, eriğe, armuta, elmaya, şeftaliye, narenciyelere. “Dayanın sizler de” dedim onlara, “Yakında su çoğalacak!” Bahçeyi güzelleştirdikleri için her birine teşekkür ettim ve sağlıcakla büyümelerini, aşkla gelişmelerini diledim.

 

Ben dönüp kedi köpekleri doyurana kadar ay yükselmeye başlamıştı bile. Dolunay gecesinde edilen dualar da güçleniyor olabilir mi acaba? Onlar da içimizde kabarıp yükseliyorlar ne de olsa.

 

Şifa olsun, aşk olsun her daim.

Gündönümümüz kutlu olsun.

Yeni hortumlar alındı, birkaç güne ana kaynağa bağlanıyoruz. Eski sistem tıkandı, yenisine geçiyoruz.

Hayırlı olsun.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön