İnsanlık halleri…

Korkularım pörtledi yine! Hani ne güzel bitmişlerdi, hani kaybetme korkumu, ölüm korkumu ve “ya sevdiklerime bir şey olursa” korkumu aşmıştım? Bitmemişler, sinip kaldıkları yerden pörtleyip duruyorlar! Her gün çalışıyoruz kendileriyle…

 

Başka bir hayatımız oldu, bunu artık kabullenme ve kendimizi bu yeni hayata uyumlandırma dönemindeyiz şu an. Duygular gidip geliyor.

 

Korkular yeni giysilere büründü bu kez. “Ya Selahattin’e iyi bakamazsam, ya yanlış bir şey yaparsam, ya iyi bir şey yapayım derken kötü bir şeye sebep olursam?

 

Korku biraz da bilgi eksikliğinden, daha doğrusu bilgi ihtiyacından ya da bilgilendirilme ihtiyacımızdan belki de. “Ne yiyip ne içmeliyiz, nasıl beslenmeliyiz?” Hastane sürecinde neyi nasıl yapacağını bilmez bir haldeyken, doktorlara, hemşirelere yol yordam sorarak bilgilenmeye çalışmak kadar doğal ne olabilir? Heyhat! Onların soruları cevaplamadaki isteksizlikleri bizi yeterli bilgiye ulaşamadığımızı hissettirmiş belli ki.

 

 Boğaz’da kılavuz kaptansız yol almaya benziyor durumumuz. Biraz bilgi var ama yeterli değil, engebeli bir dar geçitten sağ salim, mümkün olan en az hasarla çıkmaya çalışıyoruz. Eş-dost bunu diyor, arkadaşlar şöyle şöyle diyor, internette azıcık bilgi var, içimiz ayrı bıdır bıdır konuşuyor bir taraftan. Oyyyyy şimdi ne yapmalı?

 

“Her şey olması gerektiği gibi, her şey olduğu kadarıyla, yeterince iyi” diye gün içinde kendime hatırlatıyorum, olumlamalarla destekliyorum kendimi. Yapabildiğimin en iyisini yaptığıma eminim, öyleyse neden bu yetersizlik hissi? Hooop gene geldi mi size kaybetme korkusu?!

 

Korkularım,  beni bi rahat bırakın lütfen!

 

Kışt kışt!

 

Hani doğru ve yanlışın ötesinde bir yerlerde buluşacaktık? Nereye gitti o ahkâm kesmeler, bir şey sorulduğunda akıl vermeler?

 

İnsanlık haliymiş, “her şey insan için” derlerdi bizim ailede, hem de nasıl öyleymiş.

 

Şükretmek, tekrar tekrar şükretmek kalbimizdeki altın anahtarımız. Bu zamanların içinden de şükrederek geçeceğiz elbet. Bu gitgelli ruh halleri de geçecek. Ve inanıyorum ki bu sürenin sonunda korkularım bir daha bir yerlerde saklı olarak durmayacak, el sallayarak gidecekler hayatımdan…

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  05 Mayıs 2016 Perşembe 00:41

  Kaybetmekten korkmayın .hiçbirşeyi istemediğimiz surece kaybetmeyiz.bu yuzumuzu guldurur.gülmek en güzel bilgi ve bakimdir . korku yüzünüzden silip atar gulsemeyi işte o zaman korkmak gerekir.kaybetmekten korkmayın :) insan hep kaybeder ...dogal olan bu :)

  Cevapla
 •  
  04 Mayıs 2016 Çarşamba 22:16

  Sadece gerçek. Sevgi ,,samimi paylaşımları yüreğe açmalı...Sabır ,bilgiyle elele verip hep araştırmalı bu imtihanda....Vücuda yeterince su ve roka,tere maydanoz nane,dereotu her öğün verilmeli temiz nefes ,bol oksijen tabiki hep gönül gözüyle güce güç katmayı bsşarabilmeli..

  Cevapla
 •  
  04 Mayıs 2016 Çarşamba 22:09

  Ne guzel anlatmissin duygularını seni anlıyorum sabır sabır diliyorum herşey bizim için sözü gercekten doğru sevgi ile kucakliyorum

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön