Dünya metroda pantolonsuz, İstanbul giyinik seyahat etti!

‘Metroda Pantolonsuz Yolculuk’ eylemi “yarı çıplak” eylemlere ev sahipliği yaptı.

Dünya metroda pantolonsuz, İstanbul giyinik seyahat etti!

ABD, Meksika ve Almanya’daki metrolarda binlerce kişi “Metroda Pantolonsuz Yolculuk” eylemi çerçevesinde donla seyahat etti. Geçen yıl eylemi düzenleyen gruptan 8 kişi de İstanbul’daki metroda pantolonsuz eylem gerçekleştirmişti. Ancak bu kez İstanbul eylem planına dahil edilmedi.

 

Dünyanın dört bir yanındaki metrolar, önceki gün “Improv Everywhere” adlı grup tarafından 2002’den bu yana düzenlenen ‘Metroda Pantolonsuz Yolculuk’ eylemi kapsamında “yarı çıplak” eylemlere ev sahipliği yaptı.

 

ABD’nin New York kentindeki eyleme 4 bin kişi katılırken, Almanya’nın başkenti Berlin ve Meksika’da da binlerce kişi metroya donla bindi. New York’ta başladıktan sonra, 60 ülkeye daha yayılan “Metroda Pantolonsuz Yolculuk” eylemi geçen yıl 9 Ocak’ta İstanbul’da da yapılmıştı. İstanbul’daki eyleme 8 kişi olarak katılan grup, hep birlikte metroyla Taksim’den Levent’e gitmiş, eylem planına göre Levent’te 10 dakika kadar bekledikten sonra metroyla yeniden Taksim’e dönmüştü.

 

Meksika

 

Almanya

 

 

Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden eylemi duyuran ve fotoğrafları paylaşan grup,metrodaki şaşkın bakışlara şu yanıtları vermişti: “Bugün pantolonumu evde unuttum”, “Giymeye fırsat bulamadım”, “Pantolonuma kahve döküldü.” Ancak bu sene İstanbul’da eylem düzenlenmedi. Geçen yıl New York’taki eylemlerin birinde polis, katılımcıların bindiği tren hatlarından birini durdurmuş ve pantolonsuz yolcuları gözaltına almıştı. Ancak açılan davada yargıç, pantolonsuz dolaşmanın yasalara aykırı olmadığına hükmederek eylemcileri serbest bırakmıştı.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön