Ezo Sunal: Mizah kötülüklerin ilacıdır

İzleyicilerin kısa sürede beğenisini kazanan ‘Güldüy Güldüy Show Çocuk’ programının moderatörlüğünü üstlenen Ezo Sunal, “Şu dönemde 7’den 70’e herkesin gülmeye, neşelenmeye ihtiyacı var. Bizi izleyenleri neşelendireceğiz, bir nebze de olsa dertlerini unutturacağız” diyor.

Ezo Sunal: Mizah kötülüklerin ilacıdır

Show TV ekranlarının ilgiyle izlenen programı ‘Güldüy Güldüy Show Çocuk’, kısa bir aranın ardından bugün yeniden ekranlara dönüyor. Moderatörlüğünü Ezo Sunal’ın üstlendiği kahkaha tufanında, ‘Güldür Güldür Show Çocuk’un beğenilen skeçleri ve fenomen karakterleri çocukların enerjisi ile yeniden hayat bulacak.

 

Güldüy Güldüy Show Çocuk ufak bir tatil molasının ardından kaldığı yerden başlıyor. Bu arayı nasıl değerlendirdiniz?

İyi bir dinlenme süreci oldu benim için. Bu süre zarfında Ezo Sunal Çocuk Atölyesi’nde çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etti. Çocuklarla iki değnekle vurularak çalınan bir çalgı olan ksilofon çalmaya başladık. Öte yandan yakınca yenilenecek olan LALALA aplikasyonumuz için yeni çocuk şarkıları ve videoları hazırladık. Ayrıca televizyondaki ara boyunca Güldüy Güldüy ekibi olarak çalışmaya ve seyircili çekimlere devam edip, izleyiciler için eğlenceleri bölümler çektik.

 

Bu yayın döneminde bizleri farklı olarak neler bekliyor?

Birbirinden farklı ve özel skeçlerin yanı sıra sanat dünyasından sürpriz konuklar da olacak. ‘6 Adımda’ adlı bölümümüzde yine birbirinden eğlenceli konular sizi bekliyor. Eğlence dozajı bir önceki döneme göre bir kat artacak.

 

Programda yer alan çocukların heyecanlarını kısa sürede yendiğini görüyoruz. Onları ekran önüne nasıl motive ediyorsunuz?

Dediğiniz gibi çocuklar hem programa hem de birbirlerine iyice alıştılar. İçlerindeki başarma istediği nedeniyle enerjileri ve motivasyonları hep çok yüksek. Böyle olunca provalar şölen tadında geçiyor. Hem çalışıyoruz hem gülme ihtiyacımızı karşılıyoruz. Bir eğitimci olarak çocukların burada çok mutlu olduklarını gözlemliyorum.

 

Programınız başladığı ilk günden bugüne kadar gelinen noktayı hem kendiniz hem de çocuklar açısından nasıl değerlendiriyorsunuz?

Çok iyi, keyifli gidiyor. Artık oturmuş bir sistemimiz var, o yüzden başka işlere koşturmak daha kolay oluyor. Atölye, Güldüy Güldüy ve LALALA birlikte gidiyor şu anda, hepsi birbirini tamamlayan, destekleyen projeler. Güzel projelerin içinde olduğum sürece yorulmak da güzel.

 

Dertleri bir nebze olsun unutturacağız’

 

Bugüne kadar gelen reytinglere baktığımızda programın izleyiciler tarafından kısa sürede benimsendiğini görüyoruz. Bunu nasıl açıklarsınız?

Güldür Güldür Show Çocuk’un başarısı, birbirinden komik skeçlerini yine birbirinden yetenekli çocukların yorumlarıyla izlemek keyifli bulundu diye düşünüyorum. Çocukların masumluğu, saflığı ve sıcaklığıyla gülme garantisi birleşti. Bir de şu dönemde 7’den 70’e herkesin gülmeye, biraz olsun neşelenmeye çok ihtiyacı var. Bu dönemde bizi izleyenleri neşelendireceğiz, bir nebze de olsa dertlerini unutturacağız.

 

Yaz başında yaptığımız röportajda, Çocuklar sahneleyecekleri skeçlerle insanlara tiyatro alışkanlığı kazandıracak” demiştiniz. Gelinen noktada bunu başardığınızı düşünüyor musunuz?

Program başladığından beri birçok çocuk ve ailesi bana ve BKM’ye ulaşarak tiyatro eğitimi almak istediklerini söylüyor. Seyircili çekimlerimiz çocuklar ve aileleriyle doluyor. Çocuklara ve yetişkinlere mizahın çok iyi geldiğini düşünüyorum. Mizah kötülüklerin ilacıdır. Hem mizahi düşünmeyi hem de tiyatroya ilgilerini artırmaya birazcık bile katkımız olduysa ne mutlu bize.

 

Röportaj: Arif Hür

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

BU KATEGORİDEKİ EN ÇOK OKUNANLAR

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön