Fulya Zenginer ve yeni dizisi Fabrika Kızı

Neziha Kartal; Fulya Zenginer ve yeni dizisi Fabrika Kızı'nı mercek altına alıyor.

Fulya Zenginer ve yeni dizisi Fabrika Kızı

Başrollerini Fulya Zengin ve İsmail Demirci’nin paylaştığı Show Tv’nin yeni dizisi ‘Fabrika Kızı’ bu akşam ilk bölümüyle ekrana geliyor. Dizide Aylin karakterini canlandıran Fulya Zengin yeni projesini ve Aylin rolünü HT Magazin’e anlattı. Yaptığı işlerde heyecan aradığını belirten güzel oyuncu “Buke algısını kırmak istiyorum” diyerek bu projede insanların bambaşka bir Fulya göreceğinin sinyallerini verdi.

 

‘Küçük Kadınlar’ ile oyunculuk kariyerinize başladınız. O günden bu güne neler değişti?
O dizide rol aldığımda 17 yaşındaydım ve en önemlisi büyüdüm. Hem işimle ilgili hem de kültürel anlamda kendimi geliştirdiğime inanıyorum. O zamanlar görüntüme çok dikkat etmiyordum. Şimdi daha önemsiyorum.

 

İş heyecanlı olmalı

 

Bu diziye kadar sizi hep ağlarken seyrettik...
‘Benim İçin Üzülme’ye başlarken benim için en önemlisi güzel olmak zorunda olmadığım bir iş olmasıydı. Sadece oyuncuğumun konuşulacağı bir iş yapacağım diye başladım. Sonra da biraz onun cefasını çektim sanırım. İnsanların beyninde Buke kaldım. ‘Fabrika Kızı’nın tanıtımlarından itibaren insanlardan olumlu ama şaşkın tepkiler aldım. Buke’ye öyle alışmışlar ki benim İstanbul’daki modern bir kızı oynamam onlara garip geldi.

 

‘Fabrika Kızı’nın kadrosunda olma sebebiniz nedir?
Beni ikna eden yönetmenimiz Hakan Arslan’dı. ‘Küçük Kadınlar’da beraber çalıştığımız için bu işte de ona güvendim. ‘Fabrika Kızı’nın senaryosunu okuduğum zamanlarda romantik komedi yapma taraftarı değildim. Hakan beni arayıp bunun bir romantik komedi olmadığını anlattı. Her yaşa hitap edecek bir aile komedisiyiz. Yan hikâyelerimiz çok renkli. İki kişi üzerinden giden bir hikâyede olmak istemiyordum. Beni öyle bir şey olmadığına ikna etti.

 

 

Bundan sonra daha çok komedi işilerinde olmak ister misiniz?
‘Sağ Salim’ filminde komedi oynadım. Komedi teklifleri de geliyor zaten ama kendimi komedi veya dram oyuncusu olarak adlandırmak istemiyorum. Bundan sonra komedi değil farklı şeylere yönelmek isterim. Farklı şeyler denediğinizde işin heyecanı oluyor. Ben heyecanla yaşıyorum. Yaptığım
işte heyecan olmalı.


Hakikaten aile gibiyiz


‘Benim İçin Üzülme’den sonra yazlık bir dizi ile ekrana geldiniz. Eylülde yeni bir iş çekmek yerine neden yazın çalışmayı tercih ettiniz?
İnsanlardaki Buke algısını kırmak istiyorum. Fulya’yı bile kabullenmiyorlardı. Sosyal medyada Fulya halimle bir fotoğraf paylaşsam hemen “Nerede bizim Buke’miz” diyorlar. Bu benim dizi sürecinde amaçladığım bir şeydi. Dizi bitti, algı devam ediyor. Bunu kırmam gerekiyor. Bir de yönetmen oyuncuyu ikna eder. Bende sezon işi, yaz işi ayrımı yok. İnandığım projeyi kabul ederim. Bu işe de inanıyorum. Aylin her oyuncunun oynamak isteyeceği değişik bir karakter.

Dizide Aylin ve Ferhat sürekli birbiriyle didişen iki insan. İsmail Demirci ve ekiple aranız nasıl?
Ben “Biz ekipçe aile gibiyiz” gibi laflara çok gülerdim. Biz hakikaten öyle olduk. Yaşlarımızın yakın olmasından mı, kafalarımız mı uyuştu bilmiyorum ama çok iyi anlaşıyoruz.
Whatsapp grubumuz var, set dışında da oradan konuşuyoruz.

 

Aylin nasıl biri?
Aylin gıcık ama tatlı gıcık biri. Yani ben öyle yorumladım, inşallah olmuştur. Enerjisi yüksek biri ve Buke’den sonra bu benim için çok güzel bir şey. Buke enerjisini içinde tutan, vücut dili olmayan bir karakterdi. Aylin ise tam tersi özgüveni yerinde olan hatta aşırı derecede yüksek olan bir karakter. Bazen ukalalığa kadar gidebiliyor bu özgüven. Her cümlesine ben diye başlayan bir kız. Kendi ayakları üstünde duran, bağımsız modern bir kadın modeli. Gıcık ve duvarlarının olmasının da sebepleri var, geçmişte yaşadıkları buna sebep. Zaten iyi komedide karakterlerin derinliği vardır.

 

Hayatım bakımla geçiyor

 

‘Fabrika Kızı’nı diğer dizilerden ayıracak şey sizce nedir?
Bence söylenecek yegâne şey sadece bir romantik komedi değil. Daha geniş bir yelpazeye hitap ediyoruz. Bu yaz çıkan işlerin çoğu romantik komedi, bizim farkımız aile komedisi olmamız.

 

‘Benim İçin Üzülme’den sonra bir sene ara verdiniz...
Ben her oynadığım projede daha farklı bir karakter canlandırdığım için insanların yüzümden sıkıldığını düşünmüyorum. Buke’nin mimiklerini yüzümden atmam gerekiyordu. Bir de Kars ve Hopa ayağı beni çok yordu. İki sene boyunca hastalanmaya bile vaktim olmadı. Dizi bittiğinde bir ay yataktan çıkamadım. Hem vücut hem de kafa olarak dinlenmem gerekiyordu. Bu bir senede fit bir görüntüye kavuşmak için spor yaptım. Yeni bir karaktere geçiş için Buke’yi atmam gerekiyordu.

 

Fit olmak için spor dışında neler yaparsınız?
Hayatımın büyük bir bölümünü bakım yaptırarak geçiriyorum gibi gelmeye başladı. Güzelliğin içte başladığına inandığım için beslenmeme çok dikkat ediyorum. Eskiden bakımlarımı evde kendim yapıyordum ama şimdi doktor kontrolünde daha iyi olduğuna inanıyorum. Cildim çok ince ve bu yüzden daha dikkatli olmak zorundayım.

 

 

Bir röportajınızda “Beni zorlayacak rollerde oynamak istiyorum” demişsiniz.
Zor rollerin insanı olmaya başladım. Sanırım sakinliğim de insanları etkiliyor. Çok büyük sahneleri büyük sakinlikle oynuyorum. Aylin karakteri beni zorladı, çünkü gıcık bir karakter. Gıcık ama sevimli de biri. Kendisinden nefret ettirecek derecede olmaması gerekiyordu. Bu denge beni çok zorladı.Oyunculukta sınırlarınız var mı?
İnandığım zaman yapamayacağım şey yok. Kaşlarını almadan, manikür yaptırmadan bir gün gezmeyen ben, iki sene boyunca kaşlarımı almadım. Topuklu ayakkabı giymeyi özledim ve Doğu’da yaşadım. Projeye inandığımda sınır tanımıyorum.

 

Röportaj: Neziha Kartal
Röportaj fotoğrafları: Milja Ramö

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön