Gülçin Ergül: Örnek aldığım kimse yok

‘Grup Hepsi’den ayrıldıktan sonra kariyerine tek başına devam eden Gülçin Ergül, İskender Paydaş ile yollarının nasıl kesiştiğini anlattı.

Gülçin Ergül: Örnek aldığım kimse yok

Birlikte konser vermeye hazırlanan aranjör İskender Paydaş ile ‘Grup Hepsi’den ayrıldıktan sonra kariyerine tek başına devam eden Gülçin Ergül, yollarının nasıl kesiştiğini anlattı. İkili, “Üç senedir bunu yapmayı planlıyorduk, bugünlere denk getirebildik” dedi.

 

Uzun zamandır piyasada yoktunuz. Bu süre içinde neler yaptınız?

Albüm hazırlığı yaptım. Yarısını bitirdim fakat albüm çıkmadı. Sonra da eski şirketimle sözleşmem sona erdi. Daha sonra eylülde başka bir şirketle çalışmalara başladık. Yeni albümüm şubat ayında çıktı. İçinde üç şarkım, bu şarkıların karaoke versiyonları ve bir tane de remix var. Bundan böyle içinde birkaç şarkının olduğu mini albümler olarak devam edeceğim.

 

Albümden ziyade neden böyle bir tercih yaptınız?

Artık albüm tercih edilmiyor. Özellikle benim gibi genç sanatçılar için albüm yapmak çok mantıklı değil. Çünkü zaten bilinen şarkılar hep klip şarkıları oluyor. Bu albümdeki üç şarkıma ilgi çok olduğu için üçüne de klip çekmeyi planlıyorum.

 

 

Şu anda müzik piyasasını kalite olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?

Eskisine göre işler çok daha zor. Çünkü albüm satışları eskiden çok daha fazla olurdu. Şu an yapılan müzikler hep garanti olmak zorunda. Artık hep denenmiş ve garantisi olan şarkılar yapılıyor. Yeni ve değişik bir şeyler yapmak müzik şirketlerine çok riskli geliyor.

 

İskender Paydaş’la yollarınız ne zaman kesişti?

İskender’le daha önce onun sahnesinde şarkı söyleme fırsatı yakalamıştım. ‘Batsın Bu Dünya’ şarkısına vokal yapmıştım. Onun dışında pek çok kez bir araya gelmeye çalıştık ama kısmet ‘Bir Tanecik Aşkım’a oldu.

 

 

Örnek aldığınız sanatçı var mı?

Örnek aldığım ya da esinlendiğim herhangi bir ekolüm yok. Beni Zerrin Özer’e benzetenler oluyor mesela ama üstüne basa basa söylüyorum; kimseyi örnek almıyorum.

 

Aşka bakışınız nedir?

Aşkımı şarkılarıma yansıtmayı seven biriyim. ‘Bir Tanecik Aşkım’, yine bu şekilde doğmuş bir parça. Aşkın zor bulunan ve kıymetinin bilinmesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum.

 

Buna ilham veren biri var mı?

Yabancı bir erkek arkadaşım var. Uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz. Kendisi iş icabı Çin’e gitti.

 

 

İskender Paydaş: ‘Gülçin çok iyi bir ses’

 

'Zamansız Şarkılar'  projenizi biraz anlatır mısınız?

Unutulmayan her şarkının anısı ve şarkıların da hep bir zamana bağlılığı vardır. Daha önce yapmış olduğum, altında imzam olan şarkıları alarak onları zamandan ve geçmiş anılardan ayırarak yepyeni bir halde sunmaya çalışıyorum. Şarkıyı aranje edip yeniden yarattım. Aynı şarkılardan yeni anılar çıkıyor. Söz aynı, beste aynı ama şarkılar yeni.

 

Nasıl bir tempoda çalışıyorsunuz?

Keşke 1 gün 24 saat değil de 34 saat olsa diye düşünüyorum. 47 yaşındayım ve müzikle mücadelem 5 yaşından beri devam ediyor. 42 yıldır bu yoğun tempo artarak devam ediyor. Aranjörlük, yapımcılık ve bestecilik sürerken yorumcu İskender Paydaş devreye girdi ve zamansızlık kendini iyice göstermiş oldu. Bir anlamda zamana meydan okumuş oluyorum.

 

Birçok sanatçıyla çalışmış, tanınmış bir aranjörsünüz. Neden Gülçin’le çalışmayı tercih ettiniz?

Gülçin de çok tanınmış, çok iyi bir ses. Eski Hepsi grubuyla olan başarıları ortada. Onunla beraber bir single yapmak hoş eğlenceli bir şeydi. Biz Gülçin’le 3 senedir bunu yapmayı planlıyorduk, bugünlere denk getirebildik.

 

Gülçin hakkında bize neler diyebilirsiniz?

Türkiye’de çok da rastlanmayan derecede ender ve güzel seslerden biri. Şimdi bir yandan da iyi bir besteci olduğunu görmeye başladık. ‘Bir Tanecik Aşkım’ onun bestesi. Şarkının başarılı olması bizi mutlu etti, güzel bir motivasyon oldu. Bence iyi adımlarla yürüyecek. Zaten hak ettiği ilgiyi de görüyor.

 

Babalık nasıl gidiyor?

Çok rock n roll bir şey. İnsanı yeniliyor. Daha güzel bir hayata adım atıyorsun. “İyi ki baba oldum” diyorum.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön