Yeşim Ceren Bozoğlu: En sevilen kötü karakterim

Her hafta reyting birincisi olan ‘O Hayat Benim’ dizisinde Nuran karakterine can veren Yeşim Ceren Bozoğlu “Nuran, Türk televizyonlarında en sevilen kötü karakter. Nuran’ın ailesi için her şeyi yapabileceğini biliyor olmak insanlara onu sevdiriyor” diyor.

Yeşim Ceren Bozoğlu: En sevilen kötü karakterim

Canlandırdığı her karakterle akıllara kazınan başarılı oyuncu Yeşim Ceren Bozoğlu oynadığı karakterlerin insanları bu kadar etkilemesinin sebebini “adanmışlık ve samimiyet” olarak açıklıyor. Bunu da ‘Atölye 1315’ isimli atölyesinde kendisinden sonra gelecek olanlara öğretiyor. 

 

Gestapo Fikret, Domuşuk Sevim ve şimdide Nuran karakteriyle büyük beğeni topladınız. Bu kadar çok karakteri bu kadar inandırıcı oynarken neyi farklı yapıyorsunuz? 

O karakter olabilmekle alakalı. O karakter olmak için de kendinizden vazgeçip o olmanız gerekiyor. Kilo almanız gerekiyorsa kilo almanız, çirkin olmanız gerekiyorsa çirkin olmanız, ağlamaktan damarınızın çatlaması gerekiyorsa bunu yapmanız gerekiyor. Kısacası adanmışlık ve samimiyet gerekiyor. 

 

Sağlığınızda sorunlara yol açmıyor mu?

Oyunculuğun esası buna dayanır. Her oyun farklı bir yolculuktur. Benim de elimden geldiğince yapmaya çalıştığım bu. Sağlığımı zaman zaman tehdit ediyor olması dışında bu benim mesleğimin gereği olan bir şeydir. 

 

Bulunduğunuz yerden memnun musunuz?

Bu işin şu anki realitesinde başarı algısı Oscar ise oynadığım “Ateşin Düştüğü Yer” isimli film Oscar aday adayı oldu. Reyting rekorları kıran dizilerde başrol oynadım. Benim için en önemli şeylerden biri okul açmak ve arkamdan gelen oyunculuk adaylarına yol yordam öğretmekti. Bunu da gerçekleştirdim. Hayal ettiğim şeyleri gerçekleştirmek 19 senemi aldı. Her gün Allah’a şükrediyorum.  

 

Diziniz her hafta reyting birincisi. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Bu işin ana noktası senaryo. Türk seyircisi inanılmaz profesyonel bir seyirci oldu. Bizim işin karşısına trilyonluk işlerin getirilmesine rağmen her hafta yüksek reytinglerle yolumuza devam ediyoruz. 

 

İzleyici sevgisine aslında ilk defa Nuran ile karşılaşmıyorsunuz...

Kesinlikle. Türkiye 10 yıl boyunca Doktorlar’ı seyretti. Bu gözler Doktor Fikret’e ameliyat olmaya gelen insanları gördü. Ailemle çıktığım tatilde bana polis memuru cop hediye etti. Yedi Tepe İstanbul’da bana ev vermek isteyen insan çıktı. Seyirci sevgisini ilk kez tatmıyorum ama sevgisinden kolumu ısıran kadınla ilk defa karşılaştım. 5 yaşında çocuk sever gibi seviyorlar beni. Bu bir itiraf aslında, ben hayatımda hiçbir işimin reytingine bu kadar bakmadım. 

 

Nuran aslında dizinin kötü karakteri ama çok seviliyor. İnsanlar Nuran’ı neden seviyor?

Nuran Türk televizyonlarında en sevilen kötü karakter sanırım. Nuran’ın ailesi için her şeyi yayabileceğini biliyor olmak insanlara onu sevdiriyor. Kötülük yapıyor ancak ailesi, kızı için. Nuran her Türk kadınının içinde yaşayan bir karakter. Çünkü biz Türk kadınları, söz konusu evlat olduğunda dünyayı bir kenara bırakabiliriz. 

 

Oyunculuk para değil aşk işidir

Her dizi sonrası aynı karakterde roller geliyor mu?

Doktorlar’dan sonra bana 12 tane Fikret benzeri senaryo geldi. Ben de kilo verdim. Saçlarımı uzattım ve Geniş Aile’ye konuk oyuncu odum. Siz inat ederseniz sonucu değiştirebilirsiniz.

 

Bu şekilde inadınız maddi anlamda sizi zorladı mı?

Ben İstanbul’a ilk geldiğimde figüranlıkla başladım. Sonrasında hayatımı devam ettirebilmek için 8 ayrı işte çalışıyordum. Oyunculuk para için yapılmaz, aşk işidir.

 

Aile kurumuna önem veren birisisiniz. Şu an bir ilişkiniz devam ediyor. Evlilik var mı yakında?

Ben insanın en önemli kalesinin ailesi olduğuna inanıyorum. Çünkü ben öyle bir aileden geliyorum. Yol arkadaşlığını çok kutsal buluyorum. Nuran izin verirse inşallah bir ara evlenmeyi düşünüyorum.  

 

Röportaj: Neziha Kartal

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön