Serkan Çayoğlu: Zeki kadın çekicidir

‘Kiraz Mevsimi’nde ‘Ayaz’ karakterini canlandıran Serkan Çayoğlu, diziye ve özel hayatına dair pek çok konuyu Ece Saruhan ile konuştu...

Serkan Çayoğlu: Zeki kadın çekicidir

Önce konuk oyuncu olarak ‘Kuzey Güney’de, ardından ‘Zeytin Tepesi’nde izledik Serkan Çayoğlu’nu.Şimdilerdeyse Fox TV’nin ‘Kiraz Mevsimi’ adlı dizisinin ‘Ayaz’ı olarak çıkıyor karşımıza. Son günlerde herkesin dilinde olan ‘Ayaz’ karakteri kariyerinde bir dönüm noktası oluşturdu. Yakışıklılığı herkesin dilinde, hayranlarının sayısı her geçen gün artıyor. Hal böyleyken, “Kimmiş bu Serkan?” diye merak ettim. Kendisiyle sohbete de bazı arkadaşlarımın “Kesin şımarıktır” önyargıları eşliğinde gittim.

 

'Oyunculukta eğitim bitmez'

Öncelikle bu konuya açıklık getireyim; şımarıklıkla alakası olmadığı gibi çok doğal ve samimi biri. Gülümsemesini yüzüyle birlikte gözlerinde de taşıyor. Oyunculuk aşkı üniveriste yıllarında düşmüş içine. Almanya’daki okulunda bir grup arkadaşıyla bir kulüp kurup oyunlar oynamışlar. Üniversite bitince doğup büyüdüğü Almanya’dan Türkiye’ye gelmiş ve oyunculuk dersleri almaya başlamış. Dolunay Soysert ve Ümit Çırak ile çalışmış.‘Kuzey Güney’ setinde yapmak istediği işin oyunculuk olduğundan emin olmuş.‘Ayaz’ karakterine ise Bahar Kerimoğlu ile birlikte hazırlanmış. Dizide kendi sesiyle oynamıyor ama oynayabilmek için diksiyon dersi alıyor. “Her hocamdan bir şeyler kapmaya çalışıyorum. Oyunculukta eğitim hiçbir zaman bitmez; biliyorum” diyor. Bakın başka neler söylüyor...

 

Kiraz Mevsimi’çok sevildi. Bekliyor muydunuz böyle büyük bir ilgiyi?

Güzel yerlere gelmeyi hedefliyorduk ama açıkçası bu kadarını biz de beklemiyorduk. Sette çok mutluyuz. Ekip olarak aramızda çok güzel bir enerji var. Bence bu enerji yansıyor ekrana.

Canlandırdığın Ayaz karakterinin Öykü ile yaşadığı aşkın naifliğinin ve günümüzde çok az rastlanan masalsı tadının da etkisivar bence bu ilgide. Ne dersin?

Kesinlikle. Bizim dizide silah yok, vurdu kırdı yok, naif bir aşk hikâyesi anlatıyoruz. Ben bu projeye başlarken daha çok gençler için bir şey yaptığımızı zannediyordum. Ama başta kendi teyzem birçok orta yaşlı ve yaşlı insan yanıma gelip “Öykü ile Ayaz’ın arasındaki aşk bize gençliğimizi, gençlik aşklarımızı hatırlattı” diyor. Gençlerde diziyi sahiplenmiş durumda. Çok güzel tepkiler alıyoruz.

 

'Önemli olan insanın enerjisi'

Sana ilan-ı aşk edenler de oluyor tabii...

Oluyor arada. Sosyal medyada Öyküve Ayaz adına hesaplar açılıyor. İnsanlar Ayaz’ın mimiklerinden ve kısık gözlerinden bahsediyor. Bütün bunlar beni gerçekten çok mutlu ediyor.

Dürüst cevap istiyorum. Yakışıklılığın, kasların herkesin dilinde.Bunlar olmasaydı da bu kadar yoğun ilgi çeker miydin sence?

‘Zeytin Tepesi’nden sonra birkaç ay aram oldu, o süreçte spora yoğunlaştım.O yüzden kaslarım gelişti. Normalde çok kaslı olmayı pek sevmiyorum, fazlası ekrana yakışmıyor. Ben enerjiye çok inanıyorum.İnsanların dışarıya yaydıkları enerji çok önemli. Yakışıklı olabilirsin ama enerjin kötüyse insanlara hiçbir şey geçmez. Yakışıklılık Ayaz karakteri için bir avantajdı, bir başka karakter için dezavantaj da olabilir. İleride tipimle hiç alakası olmayan bir karakteri canlandırmayı çok isterim.

 

'Zeki kadın çekicidir'

Genç kızların yeni aşkından bir aşk tanımı da alayım. Aşk nedir senin için?

Aşk insana yaşam enerjisi pompalıyor. Sabahları âşık olduğun insanı düşünerek mutlu uyanıyorsun ve bu hayatının her alanına yansıyor. Aşk, insana, “Yapmam mümkün değil” dediği her şeyi yaptırabiliyor.

Nasıl tiplerden etkileniyorsun peki?

Beni en çok etkileyen şey zekâ. Dış güzelliki lk bakışta önemli ama bir yerde bitiyor. Karşılıklı oturup konuşabilmek, hayatı paylaşabilmek gerekiyor. Benim için kendine güvenen ve zeki kadın çekicidir.

Hayatında biri var mı?

Hayır, şu anda yok.

 

'Çok iyi sufle yaparım'

Dizide Ayaz, Öykü’ye iyileşsin diye çorba yapıyordu. Senin yemek yapmakla aran nasıl?

Son 1-2 aydır yoğunluktan yapamasam da yemek yapmayı çok severim.Baharatlı yemekleri seviyorum. Hint ve Thai mutfağından denemelerim oluyor. Köriyle çok uğraşırım. Çok iyi sufle yaparım. Dondurmalı irmik helvası yapmayı da öğrenmek istiyorum.

 

'Bağlama çalmaya heves ettim'

Enstrüman da çalıyormuşsun duyduğuma göre...

Çok profesyonel bir şey çalmıyorum. Babam çok yetenekli, eline aldığı her enstrümanı biraz uğraştıktan sonra çalar. Sesim çok iyi değil ama bende kulak var. Babam kaval çalmayı öğretti, şimdi de bağlamaya heves ettim. Boş zamanlarımda evde çalıyorum.Umarım komşular rahatsız olmuyordur.

 

Röportaj: Ece Saruhan

Fotoğraf: Ayhan Yıldız

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  13 Mart 2016 Pazar 22:48

  Serkan Aşkım Sen Benim Her şeyimsin Hiç kimse Seni Benim kadar Sevemez Ruyalarimda Bile sana Aşkımı itiraf ediyorum her gece senin fotoğraf larina bakmadan uyuyamiyorum Keşke Sana bir kere Sarila Bilsem başka hiçbir şey istemem

  Cevapla
 •  
  19 Eylül 2015 Cumartesi 00:41

  Oh Çok şükür Serkanın hayatında kimse yok, cunki, Benim O ! :) :D keş ki, gore bilsem ama o Türkiyede ben Azerbaycanda :(

  Cevapla
 •  
  27 Ağustos 2015 Perşembe 13:17

  Cok iyiisn bayiliyorum sana

  Cevapla
 •  
  25 Temmuz 2015 Cumartesi 20:08

  seni seviyorum ayazim

  Cevapla
 •  
  12 Temmuz 2015 Pazar 11:31

  Ya ama ben seni yerimmm Zeki ve özgüvenli bayanlardan etkilendiğini söylemekte çok haklısın aynı benim gibi tam kafa dengimsin sana aşığım ama söylediğin gibi dış güzellik benim önem verdiğim özelliklerden ama ilk sırada değil tabi ki.Karakterin ve kişiliğin çok sağlam ve sempatiksin Ich Liebe Dich

  Cevapla
 •  
  12 Temmuz 2015 Pazar 11:26

  Ya ama ben seni yerimmm

  Cevapla
 •  
  30 Haziran 2015 Salı 07:25

  serkan abiyi gerçekten çok seviyorum :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

  Cevapla
 •  
  03 Mayıs 2015 Pazar 18:45

  serkan çayoğlu hem yakışıklı hem zeki ve tam kafa dengim bunu yazan sınava. hazırlanan ve inek. gibi. ders çalışan biri. seni çok seviyorum veöpüyorum

  Cevapla
 •  
  09 Nisan 2015 Perşembe 12:14

  ayaz cok guzelsin oykude oyle yakisiyorsunuz

  Cevapla
 •  
  09 Nisan 2015 Perşembe 12:13

  cok guzel

  Cevapla
 •  
  09 Nisan 2015 Perşembe 12:12

  ayaz

  Cevapla
 •  
  18 Mart 2015 Çarşamba 14:26

  Ya çoook tatlısın sana bayılıyorum

  Cevapla
 •  
  02 Mart 2015 Pazartesi 16:57

  bence ayaz serkan çayoğlu öyküyü sevmiyor olabilir

  Cevapla
 •  
  13 Şubat 2015 Cuma 10:46

  ayaz abi ikinizide çok seviyorum ama en çok seni seviyorum cumartesiyi dört gözle bekliyorum öykü ablayla hiç ayrılmayın çok yakışıyorsunuz sizi seviyorummmmmm........

  Cevapla
 •  
  13 Şubat 2015 Cuma 07:35

  serkan sana hastayımmmmmm

  Cevapla
 •  
  07 Şubat 2015 Cumartesi 22:01

  özge gürel ile çok ama çok yakışıyorsunuz

  Cevapla
 •  
  30 Ocak 2015 Cuma 14:31

  bence ayaz hem yakışıklı hem çok iyi bir oyuncu onu çokkk seviyoruz...:)

  Cevapla
 •  
  27 Ocak 2015 Salı 13:50

  seni çok seviyoruuuuummmmmmmmmmm

  Cevapla
 •  
  19 Ocak 2015 Pazartesi 01:15

  çok sağolun bilgiler için ve bu adam çok tatlı

  Cevapla
 •  
  11 Ocak 2015 Pazar 03:01

  ve çok yakışıklı

  Cevapla
 •  
  11 Ocak 2015 Pazar 03:00

  ya çok güzel huyları var

  Cevapla
 •  
  30 Aralık 2014 Salı 20:43

  zaten çok tatlıydı. bu röportajları duydum bana daha bi geldi.

  Cevapla
 •  
  22 Aralık 2014 Pazartesi 13:45

  ay ben senin allahına kurban olurum ya nasıl yaratmiş seni öyle tatlı oyle seker oyle insani

  Cevapla

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

BU KATEGORİDEKİ EN ÇOK OKUNANLAR

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön