Gülben Ergen: 11 kiloyu sadece Şeyda Coşkun'un gönderdiklerini yiyerek verdim.

Show TV’de hafta içi her gün yayınlanan “Gülben” programıyla “En İyi Kadın Kuşağı Televizyon Programı” ödülü alan Gülben Ergen ile formunu, hızlı temposunu ve anneliği konuştuk.

Gülben Ergen:11 kiloyu sadece Şeyda Coşkun'un gönderdiklerini yiyerek verdim

‘Hayatımın en doğru işi’

Şarkıcı, oyuncu, televizyoncu ama artık bu sıfatların önüne anneliği yerleştirdi Gülben Ergen. Anneliğinin öne çıkması sadece 3 çocuğundan değil, biraz da kurduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nden ötürü... Zira yakında 18. anaokulunu açıyor. Son olarak, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi’nden “2013 En İyi Kadın Kuşağı Televizyon Programı” dalında ödül aldı. En iyi kadın programının sahibi Gülben Ergen, yoğun çalışma temposunu, “hızlı anneliği” ve kilolarını nasıl verdiğini anlattı.

 

Çocuklar, televizyon ve müzik... 24 saat size yetiyor mu?

Gün; çocukların okula hazırlanması, kahvaltıları, evden çıkmaları ve okula varmalarıyla başlıyor. Haftanın iki günü, onları okula bıraktıktan sonra pilatese gidiyorum. Sonra da direkt Show TV’ye geçiyorum. Her sabah 11.00’de kanaldayım. Konu ve konukları belirlediğimiz içerik toplantımızın ardından saç ve makyajın ardından program başlıyor. 15.00’te yayın bitiyor ve uçarak çocukları okuldan almaya gidiyorum. Okuldan eve geçiyoruz. Günlük randevum varsa 16.00-19.00 arasında hallediyorum. 19.30 evde akşam yemeğine oturma saatimiz. Ev ödevleri, oyunlar, günlük aktiviteler ve akşam oluyor. Konser yoksa günlük hayatım böyle...

 

‘Saçıma özel blog olduğunu sizden duydum’

 

Birçok sosyal sorumluluk projeniz var. “Çocuklar Gülsün Diye” ile pek çok çocuğa anaokulu sağladınız. Kaç okul oldu, hedef nedir ve tüm bunlar size ne kattı?

Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürüttüğümüz, hayatımın en doğru işi, derneğim Çocuklar Gülsün Diye. Yakında 18. anaokulumuzu Urfa’da açacağız, eşzamanlı 19. anaokulumuzun temeli de Kahramanmaraş’ta atılacak. Okul öncesi eğitimin çocukların hayatında kronik bir önemi var. Bu Dünya Sağlık Örgütü’nün de resmi verisi. Çocukların bebeklikten çocukluğa geçiş döneminde bilinçli eğitilmeleri çok önemli. Derneğimizle gurur duyuyorum.

 

“gülbenergensacmodeli” diye bir blog var. Türkiye’de saçıyla da rol model olan bir sanatçısınız. Saçlarınızda değişikliğe giderken bu size bir sorumluluk ya da yeni modeller kullanmak adına motivasyon sağlıyor mu? “Bir saç kestireyim de milyonlar beni takip etsin” diyor musunuz?

Hiç demiyorum elbette! Derneğim saçlarımdan kıymetli ama elbette görselliğin öneminin farkındayım. Saçlarımda yaptığım değişimler, özellikle kestirmek kadınlara cesaret veriyor; bundan memnunum ama blog olduğunu sizden duydum.

 

Kadınlar saçlarını moral bulmak için değiştirir, derler. Siz neden değiştiriyorsunuz?

Ben değişimi seviyorum, monotonluk hiç bana göre değil. Yüzümde, makyajımda radikal değişimler yapmam ama saçlarım konusunda cesurum.

 

‘Programım başlı başına bir dizi benim için’

 

Diziler 60 ülkeye pazarlanıyor, Türk sineması bu yıl da rekor kırdı. Var mı oyunculuk konusunda yeni projeler?

Gülben Ergen Show, konuları ve içeriğiyle başlı başına dizi benim için. Teklifler alıyorum ama çocuklarım, günlük yayınım, yakında başlayacak stüdyo çalışmalarım, konserlerim ve başkanı olduğum derneğim... Ve bunlara bir de dizi eklenirse... Ne dersiniz? Mutlaka birinin zaman kalitesinde düşüş olur diye düşünüyorum.

 

Gündüz kuşağını takip eden başka bir Türkiye var sanki. O Türkiye’de ne görüyor, nasıl tarif ediyorsunuz?

Gündüz kuşağı izleyicisinin eğlenmeye meyilli oluşuna biraz sitemliyim... Ayşe Özgün’ü gündüz kuşağında görmek istiyorum mesela. Öğrenecek çok şeyimiz var.

 

‘Fazla kilolarım taşıdığım yüklerdi, 11 kilo verdim’

 

Bugünkü formunuzu kazanmak için çok çaba ve kararlılık gerektiği açık. Bu kararı nasıl aldınız?

Kilo vermek, sigarayı bırakmaya karar vermek gibi önemli ve radikal bir karar. Bu konuda 4-5 aydır özenli ve kararlıyım. Fazla kilolarım, taşıdığım yüklerdi. İstediğim gibi giyinememekten ve örtmek zorunda olduğum fazlalıklarımın bende yarattığı stresten kurtulmaya karar verdim. Şeyda Coşkun’la çalışmaya başladım

 

Nasıl uyguladınız?

Sabah, öğlen ve tüm ara öğünlerde yiyeceklerimi Şeyda paket paket yolluyor. Sistemi bu ve uymamak elde değil. Evde yapılan hiçbir şeyi yemedim. Sadece onun yolladıklarıyla 11 kilo verdim.

 

Röportaj: Aysun Öz

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  09 Nisan 2016 Cumartesi 14:51

  Neleri yiyerek zayifladi Gülbən Ərgən?

  Cevapla
 •  
  01 Nisan 2016 Cuma 21:56

  Şuan Gülben Ergen kać kilo

  Cevapla

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön