Caner Cindoruk

“Gergedan Mevsimi”nde Monica Bellucci ile oynayan Caner Cindoruk, 2 saniyeliğine de olsa Kadir İnanır’la birlikte çalışma isteğinin gerçekleşmesinin de mutluluğunu yaşıyor.

Caner Cindoruk: “Kadir İnanır için 2 saniyeye razıydım!”

Ahmet Sönmez’in yönettiği, Kadir İnanır, Caner Cindoruk, Rüçhan Çalışkur, Anna Andrusenko, Yeliz Şar, Belgin Erdoğan ve Beliz Aksoy’un başrollerini paylaştığı ‘Elveda Katya’, Rus ‘Katya’nın Türk babası ‘Yunus Kaptan’ı bulmak için Trabzon’a gelmesiyle gelişen olayları hikâye ediniyor. ‘Elveda Katya’da iki ayrı rolü canlandıran Caner Cindoruk’un mutluluğuna diyecek yok. Cindoruk’un mutluluğunun nedeni ‘Yunus Kaptan’ı canlandıran Kadir İnanır ile birlikte çalışmak. Cindoruk, HT Magazin’in sorularına içten cevaplar verdi.

 

Kadir İnanır’ın gençliğini canlandırmak sizde bir baskıya neden oldu mu?

Hayır, hiç baskı hissetmedim. Çünkü beni imajımla ve kostümümle ilk gören kişi Kadir İnanır oldu. Bana ‘Çok güzel olmuş’ demesi beni oldukça rahatlattı. Ayrıca Kadir İnanır hepimizin evinden biri olarak kabul edip içselleştirdiğimiz biri olduğu için ne zorlandım ne de bir baskı hissettim.

 

“Bana sinema yap demişti!”

Daha önce Kadir İnanır ile tanışmışlığınız var mıydı?

Yoktu. Kadir İnanır beni takip ediyormuş. Aslında ben ‘Elveda Katya’da Kadir İnanır’ın canlandırdığı ‘Yunus Kaptan’ın gençliğine konuk oyuncu olarak hayat verecektim. Görüşmeye çağrıldığımda rolü çok az olduğunu bilmeme rağmen sırf Kadir İnanır’ın gençliğini canlandırmak adına seve seve gittim. Sonra yönetmenimiz bana ‘Yunus Kaptan’ın oğlunu da canlandırmam teklifinde bulundu. ‘Yunus Kaptan’ın hem gençliğini hem de oğlunu birbirinden ayırarak canlandırdığımı düşünüyorum.

 

Sizin gibi bir oyuncu neden konuk oyuncu olmaya rıza gösterir? Zamanınız mı yoktu?

Hayır, konuk oyunculuğu kabul etmemin tek nedeni Kadir İnanır’dır. Kendisiyle aynı filmde yer almak adına konuk oyuncu olmayı kabul ettim. Bıyıklı halim Kadir İnanır’a benzetilir. Açıkçası ben de kendimi Kadir İnanır’a benzetirim. Hep Kadir İnanır ile birlikte çalışmayı  düşlemişimdir. ‘Elveda Katya’da nasip oldu. Kadir İnanır, filmin çekimlerden önce düzenlenen basın toplantısında benim daha çok sinema filmi çekmem gerektiğini söylemişti. Kendimi ileri yıllara taşımamın sinema filmleriyle olabileceğini düşündüğünü dile getirmişti.

 

“Yumuşacık bir yüreği var!”

Tanışmadan önce Kadir İnanır hakkında tam olarak neler düşünüyordunuz?

Çok sert biri olduğunu söylüyorlardı. Ben de o önyargıyı taşıyordum. Sert bir adam bekliyordum ama onun çok güzel bir yüreği var. Dıştan sert de görünse tanıdıkça tertemiz, yumuşacık bir yüreği olduğunu gördüm.

 

"Kadir İnanır çok büyük bir marka, çok büyük bir isim, kendini 3 kuşağa sevdirmiş. Birlikte çalışırken hep onu gözlemledim. Vatandaş olarak duruşunu da sanatçı olarak duruşunu da inceledim. Bana kattığı birçok şeyin olduğunu biliyorum."

"Elveda Katya"nın kariyerinize nasıl bir etkisi olmasını umuyorsunuz?

Ne yazık ki"Pandaların Hikâyesi" oyunundan dolayı "Elveda Katya"nın Altın Portakal Film Festivali’ndeki ilk gösteriminde bulunamadım. İzleyenlerin filmi beğendiğini ve benim birkaç diyaloğumu alkışlandığını duydum. İşte benim için bu yeterli olur. Beğenilen bir filmde rol almışım ve izleyenler oyunculuğumu beğenmiş. Bu geri dönüşüm doğru projede yer aldığımı gösterir.

 

Röportaj: Mehmet Çalışkan

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön