Kösem Sultan Sibel Kekilli...

Beren Saat, Tuba Büyüküstün derken yeni sezonun mega projesi ‘Kösem Sultan’ dizisinin başrolü için sürpriz bir isim ortaya çıktı! İddiaya göre yapım şirketinin kulislerinde ‘Kösem Sultan’ rolü için Sibel Kekilli’nin adı geçiyor...

Kösem Sultan Sibel Kekilli...

Muhteşem Yüzyıl'dan oyuncu yok!
Hürrem Sultan’ın saltanatı sona erdi, şimdi devir Kösem Sultan devri! Dizi sektöründe yönetmeninden oyuncusuna, sesçisinden kurgucusuna herkes bir süredir TİMS Prodüksiyon’un ‘Muhteşem Yüzyıl’dan sonraki yeni projesi Kösem Sultan’ı konuşuyor. Yapım şirketi gelecek sezon Star TV’de ekrana gelecek olan dizide Kösem Sultan’ı canlandıracak doğru ismi bulmak için kılı kırk yarıyor.

 
Dizi Kekilli'yle dünyaya açılacak
Bugüne kadar Beren Saat’ten Tuba Büyüküstün’e, Hazal Kaya’dan Bergüzar Korel’e birçok sanatçının ismi Kösem Sultan rolüyle anıldı. Ancak son günlerde kulislerde rol için, ‘Duvara Karşı’ filmi ve ‘Game of Thrones’ (Taht Oyunları) dizisiyle tüm dünyaya adını duyuran Sibel Kekilli’nin düşünüldüğü konuşuluyor.

 
Önümüzdeki sezonun tartışmasız en çok merak edilen projesi, Kösem Sultan. Eylül ayında Star TV’de ekrana gelmesi planlanan dizinin dekor ve kostüm çalışmaları çoktan başladı. Cast seçimi de titizlikle sürüyor. Tims Prodüksiyon, ‘Muhteşem Yüzyıl’dan sonraki ikinci Osmanlı projesi için ince eleyip sık dokuyor. Dizinin kaderini belirleyecek en önemli nokta ise Kösem Sultan’ı kimin oynayacağı. Daha önce bu rol için Beren Saat, Hazal Kaya, Bergüzar Korel ve Tuba Büyüküstün’ün isimleri telaffuz edildi. Ardından ‘no name’ bir ismin arandığı konuşuldu. Şimdilerde kulislerde adı geçen isim ise ‘Game of Thrones’ta canlandırdığı Shae karakteriyle dünya çapında tanınan bir oyuncu haline gelen Sibel Kekilli...


Yapım şirketinin dünya ölçeğinde bir iş yapmak için dümeni bu isme kırdığı söyleniyor. Şüphesiz, tarihi bir karakteri porno kariyeri olan ve son işinde fahişeyi oynayan bir oyuncuya emanet etmek öyle kolay alınacak bir karar değil. Yaşanacak tartışmaları tahmin etmek için kâhin olmaya da gerek yok. Ama böylesi bir proje için risk almaya değer ve Timur Savcı da risk almayı sever.

 

Kösem Sultan’ın hikayesi

 

Game Of Thrones'un güzellerinden Sibel Kekilli'yi görmek için tıklayınız...

 

Haber: Mustafa Doğan

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
  •  
    16 Nisan 2015 Perşembe 13:24

    kekilli başarı sağlar usta....

    Cevapla