Büyükelçilik García Márquez'i anıyor

Gabriel García Márquez'in anısına konferans düzenleniyor.

Büyükelçilik García Márquez'i anıyor

Macondo'nun büyülü dünyasının yaratıcısı Gabriel García Márquez, hiç şüphesiz İspanyolca anlatının seyrini derinleştiren, İspanyol ve dünya literatürünün önde gelen isimlerden biridir. García Márquez anlatı dünyasının yazar ve gazetecileri için örnek bir rol model oldu. Onun zengin ve dahiyane eserleri kendisine 1982 yılında Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazandırdı.

 

Türkiye'deki Kolombiya Büyükelçiliği ve İstanbul Cervantes Enstitüsü yeni kaybettiğimiz, merhum Gabriel García Márquez'in (1927-2014) anısına, edebiyat ve gazetecelik alanında yeni nesil Kolombiya ve Latin Amerikalı yazarlar üzerindeki etkisininin konuşulacağı bir konferans düzenliyor.

 

Bu vesileyle Türkiye'de Gabriel Garcia Marquez'in orijinal ve çevrilmiş eserlerine verilen önemi; yazarın, yenilenme sürecindeki Türk edebiyatı ve okurunda bıraktığı olası izleri de tartışacabilecek.

 

Konuşmacılar: Manuel Galatas; dil bilimci, çevirmenİnci Kut; ve Kolombiyalı yazar ve edebiyat eleştirmeni Eduardo Márceles.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön