Herkesin hedefi eski koca oldu

Hayranları Whitney Houston’ın ölümündeki en büyük sorumlu olarak eski kocası Bobby Brown’u suçluyor. Birçok internet sitesi, sanatçının ölüm nedeni olarak Brown’un Houston’a uyguladığı şiddet ve alıştırdığı uyuşturucuyu gösteriyor.

Herkesin hedefi eski koca oldu

Dünyaca ünlü şarkıcı Whitney Houston’ın 48 yaşında ölümü büyük şok yaratırken, gözler onu uyuşturucuya alıştırdığı iddia edilen eski eşi Bobby Brown’a çevrildi. 1992 yılında Brown ile evlenen Houston, birçok kez şiddete maruz kaldığı kocasından 2007’de boşanmıştı. 

 

7 platin plak kazandı

 Houston’ı uyuşturucuyla tanıştıran Brown, 15 yıllık evliliklerinde şarkıcıya sürekli şiddet uyguladı. Houston, evli oldukları bir dönemde Atlanta kentinin banliyösündeki evinin güvenlik görevlilerini arayıp kocasının kendisine şiddet uyguladığını söylemişti. Ünlü çiftin evine giden polis, şarkıcıyı adeta tanınmaz bir halde bulmuştu. Üst dudağında kesik ve yanağında çürük izlerine rastlanan Houston, apar topar hastaneye kaldırılmıştı. Amerikan kaynaklı internet sitelerinde Houston’ın hayranlarının yaptığı yorumlarda Bobby Brown’a tepkiler giderek büyüyor. Çünkü çalkantılarla uzun yıllar devam eden bu evlilik Houston’ın psikolojisini de bozmuş ve ünlü şarkıcı antidepresanlara ve alkole sarılmıştı.

 

Eski eşinin otel odasındaki küvette ölü bulunmasıyla ilgili haberi Mississippi’de bir konserdeyken alan Bobby Brown, sahnede fenalık geçirdi. 43 yaşındaki Brown, apar topar sahneden inerken, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, çok üzgün olduğunu ve sürekli ağladığını söyledi. Müzik kariyerine R&B grubu “New Edition” ile başlayan Bobby Brown, grubun en genç üyesi olarak yaptığı albümlerin ardından gruptan ayrıldı.1986’da ilk albümü “King Of Stage” ile solo olarak müzik dünyasına ilk adımını attı. Ancak bu albümü, beklenen başarıyı yakalayamadı. 1988’deki 2. albümü, ABD’de 7 kez platin plak kazanarak, Bobby Brown’ın en başarılı albümü oldu. 

 

O da ‘ölüm kokteyli’ kullanmış

 ABD’nin California Eyaleti’ndeki Beverly Hills Hilton Oteli’ndeki odasında küvette ölü bulunan Whitney Houston’ın odasındaki ilaçların birçoğunun 2009 yılında ölen Michael Jackson tarafından da kullanıldığı belirtildi. Antidepresan ve uyku ilaçlarından ölüm kokteyli yapan Houston’ın aynı zamanda aşırı alkollü olduğu da açıklandı. 

 

Resmi rapor 2 ay sonra

İlk otopsi sonuçlarına göre, Whitney Houston’ın boğularak değil, alkollü olarak aldığı antidepresan ilaçlar nedeniyle öldüğü ortaya çıktı. Yetkililer aileye yaptıkları açıklamada, Houston’ın zaten banyoda suya gömülmeden önce öldüğünü, ciğerlerinden çok az miktarda su çıktığını ifade etti. Houston’ın resmi otopsi sonucunun açıklanmasının 4-8 haftayı bulacağı bildirildi. Los Angeles Adli Tıp Müdür Yardımcısı Ed Winter, gazetecilere yaptığı açıklamada, Houston’ın nasıl öldüğünü belirlemenin haftalar alacağını dile getirerek, polisin ünlü sanatçının otopsisinin ayrıntılarıyla ilgili kamuoyuna açıklama yapılmaması için kendilerinden talepte bulunduğunu söyledi. Winter, Houston’ın otopsisinden sonraki toksikoloji sonucunun alınmasının haftaları bulacağını kaydetti.  

 

Kızı intihar etti sanmış

Houston’ın 19 yaşındaki kızı Bobbi Kristina, annesinin ölüm haberinin ardından 24 saat içinde iki kez hastaneye kaldırıldı. Bobbi Kristina, annesinin öldüğünü duyuğunda intihar ettiğini sanmış. Daha önce de intihar teşebbüsünde bulunan Kristina’yı, yeniden benzer bir teşebbüste bulunmaması için yakınları yalnız bırakmıyor. 

 

Biz zaten uyuşturucuyla büyüdük

Whitney Houston’ın ölümünden herkes, onu uyuşturucuya alıştırdığı gerekçesiyle eski kocası Bobby Brown’ı sorumlu tutarken, ünlü şarkıcının ağabeyi Gary Garland Houston’la yaptığımız görüşme madalyonun öbür yüzünü göstermişti. Whitney Houston’ın bağımlılığına karşı mücadele verdiği günlerde TV kameraları önünde röportaj yapmıştık Gary Houston’la. Whitney’in annesi Cissy Houston’ın ilk evliliğinden olan Gary Houston, “Suç ve uyuşturucunun kol gezdiği, çok yoksul bir ortamda büyüdük biz. Ben de eroinle 10 yaşında tanıştım” demişti. Kendisine bir akrabasının henüz 10 yaşındayken eroin verdiğini, anneleri Cissy’nin, Whitney Houston’ın uyuştucu bağımlısı olmasında eski eşi Bobby Brown’ı suçladığını, ancak aksine Brown’ın ona yardım etmeye çalıştığını ve onu koruduğunu ileri sürmüştü. Houston kardeşler, New Jersey Eyaleti’nde Newark yakınlarında çok fakir bir semtte yetişmişti. Gary Houston, uyuşturucu kullandığını annesinin bilmediğini anlatırken şöyle konuşmuştu: 

 

‘Annem sürekli turnedeydi’

“Suç ve uyuşturucu zaten burnumuzun dibindeydi. Annemin haberi bile yoktu. O üç çocuğuna bakmanın derdindeydi. İlahiler söyleyerek hayatını kazanıyordu. Sürekli turnelere çıktığı için bizleri akrabalara bırakıp gidiyor, uzun zaman geri dönmüyordu. Whitney de annemden neyi nasıl saklayacağını gayet iyi bilirdi. Gerçi bana uyuşturucu kullandığını hiç söylememişti ama birbirimizinden şüpheneliyorduk.” 

 

Ekonomik olarak da çökertti

Kendisi de uyuşturucu tedavisi gören Gary Houston ve ailenin diğer fertleri de Whitney’nin ekonomik durumuna bağlı bir hayat sürdürüyorlardı. Hatta Whitney’nin menajeri bile, Gary’nin eşi Pat Houston’dı. Ancak Pat, Whitney’in bağımlılığının boyutunu bildiği halde, bunu örtbas etmek için büyük çaba harcıyordu. Whitney Houston’ın uyuşturucuyla birlikte ekonomik anlamda da çöküşü, tüm ailenin ekonomisini etkilemişti. Whitney Houston, malikanesini satmak zorunda kalmıştı. Gary Houston ile röportajda, kız kardeşinin sorununa önceden müdahale etmemesinin milyoner olmasından mı kaynaklandığını sorunca, şöyle demişti: “Ben gerçekten durumunu anlamamıştım. Yoksa yardımcı olurdum. Medya her şeyi abartıyor. Kız kardeşimin onu gerçekten seven çok hayranı var. Ancak medya hep olumsuz yaklaşıyor. Ben kardeşim için dua ediyorum. Hep arkasında olacağım. Yeğenim Bobbi Kristina’nın da arkasında olacağım.”

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön