Görme biçimleri sergisi Brüksel yolcusu

Arter’de 2 Haziran–13 Ağustos 2017 tarihleri arasında izleyiciyle buluşan “Görme Biçimleri” sergisi Brüksel’deki Villa Empain’de sergilenecek.

Görme biçimleri sergisi Brüksel yolcusu

Arter’de 2 Haziran–13 Ağustos 2017 tarihleri arasında izleyiciyle buluşan “Görme Biçimleri” sergisi Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Boghossian Vakfı’nın merkezi Villa Empain’de sergilenecek. Küratörlüğünü Sam Bardaouil ve Till Fellrath’ın yaptığı “Görme Biçimleri” 22 Eylül’de açılacak ve 18 Şubat 2018’e kadar ziyaret edilebilecek.

 

1992 yılında Robert, Jean ve Albert Boghossian tarafından kurulan Boghossian Vakfı, kalkınma ve eğitime katkıda bulunmayı amaçlıyor. Vakıf faaliyetlerin, 2010 yılından bu yana Brüksel’deki Art Deco mimari mirasının mücevheri olarak tanımlanan Villa Empain adlı yapıda sürdürüyor. Villa Empain, yıl boyunca sergi, konser, konferans, dans gösterileri, çocuklar için atölye çalışmaları, sanatçı buluşmaları, rehberli geziler, sempozyumlar, film gösterimleri, performanslar ve yoga derslerinden oluşan zengin bir programa ev sahipliği yapıyor.

 

Arter tarafından sipariş edilmiş ve gerçekleştirilmiş olan “Görme Biçimleri” sergisi küratörleri tarafından Villa Empain için uyarlandı. Serginin Brüksel ayağı 27 sanatçının resim, heykel ve fotoğraftan ses, film ve yerleştirmeye uzanan 70 yapıtını bir araya getiriyor. Sergideki yapıtların büyük kısmı taşımakta oldukları sanat tarihsel referansların eleştirisini de sunuyor ve çoğunlukla içinde sunuldukları siyaset yüklü bağlamların altını çiziyorlar.

 

Sanatçılar: Ghada Amer, Chris Bond, Frédéric Borgella, Thierry Bosquet, James Casebere, David Claerbout, Jojakim Cortis & Adrian Sonderegger, Salvador Dali, Hans-Peter Feldmann, Mona Hatoum, Jeppe Hein, Paul ve Marlene Kos, Alicja Kwade, Gustav Metzger, Herman Moll, Shana Moulton, Vik Muniz, Grayson Perry, Walid Raad, Fred Sandback, Hassan Sharif, Cindy Sherman, Markus Schinwald, Kim Tschang-Yeul, James Turrell, Kara Walker ve James Webb.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön