Hülya Küpçüoğlu’nun ‘Serbest Koşu’ sergisi...

Hülya Küpçüoğlu’nun 2012-2013 yılları arasında yaptığı yeni işlerinden oluşan “Serbest Koşu” isimli sergisi İstanbul Beyoğlu’ndaki Pinelo Gallery’de açıldı.

Hülya Küpçüoğlu’nun ‘Serbest Koşu’ sergisi...

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü mezunu olan Küpçüoğlu, 1993-2007 yılları arasında konstrüktivist anlayışla resim, kolaj ve üç boyutlu çalışmalar yaptı. 2000’li yıllarda video ve “mail art” sergileri de düzenleyen sanatçı, popüler kültür ile ilgilenmeye, farklı teknik ve yaklaşımda resimler denemeye başladı. 2007’den itibaren tamamen popüler kültüre yöneldi. Türk film starlarının portreleri ve film sahneleriyle ilgili resimler yaptı.

 

Hülya Küpçüoğlu’nun “Serbest Koşu” adlı yeni sergisi tek bir tema çerçevesinde toplanmıyor. Sanatçının zihninde yer eden, iz bırakan ve onu harekete yönelten güncel ya da kişisel olaylara, farklı fikir ve temalara gönderme yapıyor. Özgürce yaklaştığı konular, teknik bir bütünlük içinde yer alıyor. Küpçüoğlu, sanatın aynı zamanda zihinsel antrenman, konsantrasyon ve süreklilik gerektiren uzun bir koşu olduğunu vurguluyor.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön