Her yaş için emeklilik stratejisi...

Emeklilik planlaması için çok geç kalmamakta fayda var. Emeklilik planlamanızda, her aşamada belirleyeceğiniz stratejilerle, kariyerinizi keyifle sonlandırabilirisiniz. İşte size yardımcı olacak birkaç ipucu.

Her yaş için emeklilik stratejisi...

Emeklilik planlaması için çok geç kalmamakta fayda var. Emeklilik planlamanızda, her aşamada belirleyeceğiniz stratejilerle, kariyerinizi keyifle sonlandırabilirisiniz. İşte size yardımcı olacak birkaç ipucu.

 

30 yaşına gelmeden ne yapılmalı?

Öncelikle bir emeklilik planı belirleyin. Emeklilik yaşınızı planlayın ve her ay ayıracağınız miktara göre bütçe yapın. Emeklilik fonu için ayıracağınız miktarı çok iyi ayarlamalı, emeklilik yaşını hesaplamalı ve bu şekilde hazırlıksız yakalanmayı önlemiş olmalısınız.

 

40 yaşına gelmeden ne yapılmalı?

Planınızı netleştirin ve maddi durumunuzun farkında olun. Emekliliği düşünmeden önce mali durumunuzu ve maddi yükümlülüklerinizi gözden geçirin. Otuzlu yaşlarda, emeklilik için bütçe ayıran insanlar, para harcama alışkanlıklarını da gözden geçirmeli ve emeklilik hedeflerine ulaşmalıdır.

 

50 yaşına gelmeden ne yapmalı?

Büyük olaylara hazırlıklı olun. 40 yaşını süren insanlar genellikle anne babalarına ve çocuklarına bakarlar. Bu nedenle harcamaları yüklü olur. Yatırımı emeklilik için mi yoksa, anne babalarının ve çocuklarının ihtiyaçları için mi kullanmaları gerektiğine çok kolay karar veremeyebilirler. 40’lı yaşlar, para biriktirmek için kariyerde en uygun zamandır.

 

60 yaşına gelmeden ne yapmalı?

Riskli seçeneklerden uzak durun. Risk toleransı bu yaşlarda azalmış olmalıdır. Gençken, zararı telafi edecek zaman vardır ancak 60’lı yaşlara yaklaşırken böyle bir lüks söz konusu olamaz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön