Kanser Savaşçıları Derneği İstanbul'da ilk miyelom hasta-hekim toplantısı

Mart-Dünya Multipl Miyelom Farkındalık Ayı dolayısıyla Kanser Savaşçıları Derneği’nin düzenlediği toplantıda uzman hekimler, Multipl Miyelom tanı ve tedavisiyle ilgili en güncel gelişmeleri hasta ve hasta yakınlarıyla paylaşacak.

Kanser Savaşçıları Derneği İstanbul'da ilk miyelom hasta-hekim toplantısı

Bir tür kemik iliği kanseri olan Multipl Miyelom (MM) özellikle yaygın kemik ağrıları, kaburgalarda ağrı oluşumu, bel ağrısı, yorgunluk, halsizlik, ateş, kemiklerde çökme ve kolay kırılma ile kendini gösteriyor. Hastalığın birçok belirtisi, sık karşılaştığımız sağlık problemlerinin semptomlarıyla ortak olduğundan MM’nin ortaya çıkışı ve tanı konulması hekimlerin dikkatli ve özenli takibini gerektiriyor.

 

Geçen hafta sona eren Amerikan Kan ve Kemik İliği Transplantasyonu Derneği Kongresi’nde açıklanan bir araştırmaya göre bu alanda uzman hekimler tarafından takip edilen MM hastalarının tedavi başarısı, uzmanlaşmamış olanlara göre çok daha yüksek. Kanser Savaşçıları Derneği de İstanbul’un önde gelen MM hekimlerinin kurduğu İstanbul Miyelom Grubu uzmanlarının rehberliğinde MM hastalarına yönelik bir hasta bilgilendirme toplantısı düzenliyor. Mart-Dünya MM Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında gerçekleşen toplantıya İstanbul, Cerrahpaşa, Marmara ve Koç Tıp Fakültelerinden değerli hocalar konuşmacı olarak katılıyor.

 

Tedaviyle ilgili tüm güncel bilgilerin paylaşılacağı ve hastaların tüm sorularının doğrudan uzmanlarca yanıtlanacağı toplantımıza tüm MM tanısı alanlar ve yakınları ücretsiz olarak katılabiliyor.

 

Yer: Elite World Taksim

Tarih: 3 Mart 2018 / 10.00-16.00

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön