Sekizleri oldu hayatı değişti!

2009 yılında sekiz doğuran kadını hatırladınız mı? Nadia Suleman. Gelin bir de onun ve çocuklarının şimdiki halini görün!

Sekizleri oldu hayatı değişti!

Nadia Suleman'ı hatırladınız mı? Kendisi sekizlerine hamileydi ve büyüyen karnı nedeniyle epey ünlenmişti. Peki Nadia'nın doğumunun ardından neler yaşadığını biliyor musunuz?

 

Nadia - şu anda Natalie ismini kullanıyor, sekiz annesi olmadan önce 6 çocuğa sahipti ve ailesini tamamlamak için 1 çocuk daha istiyordu. Bu isteği doğrultusunda bir IVF kliniğine (insan yumurtalarının suni olarak döllendiği bir klinik) gitti. Hayatını tamamen değiştirecek olan bu ziyaret sonrasında doktorların önerisiyle rahmine 12 tane embriyo yerleştirildi. Doktorların böyle bir öneride bulunmasının nedeni embriyoların çoğunun hayatta kalamayacağını düşünmesiydi. Ancak bu embriyoların 8'i hayatta kaldı. Sonra mı? Sonrasında trilyonda birden daha az olan ihtimal gerçekleşti ve Nadia sekizlere hamile kaldı.


 

Doğumdan sonra Nadia, 'Sekiz annesi' (octomom) ünvanı aldı ve tek gecelik bir şöhrete sahip oldu. Bu ünü beraberinde kötü tepkiler de getirdi. Bazı insanlar 14 çocuğa birden bakılamayacağını düşünerek kürtaj yaptırmadığı için onu suçladı ama Nadia için kürtaj bir seçenek değildi çünkü o, kürtaja karşıydı.

 

14 çocukla uzun ve zorlu bir yolculuğa başlayan Nadia bir iş kurdu. Bunun için bir işletmeci ile anlaştı ancak bu girişimi başarısızlıkla sonuçlandı çünkü dolandırıldı.

 

 

Nadia Suleman'a göre işletmecisi Nadia'yı tehdit etti ve ondan 50 bin dolar para çaldı. Nadia, konuya ilişkin şu cümleleri kullandı: "Tek bir şeyden suçluyum o da banka hesabımı işletmecime ve onun çalışanlarına 6 aylığına vermek..." Girişimi başarısız bir şekilde sonuçlanan Nadia, hayatındaki olumsuzluklardan dolayı depresyona girdi ve uyuşturucu kullanmaya başladı.

 

 

 

Nadia, yaptıklarının çocuklarını kötü yönde etkilediğinin farkına vardı ve bu hayat tarzından kurtulmaya karar verdi. 2013 yılında verdiği bu kararın ardından hayatında küçük adımlarla büyük yenilikler yaptı. Şimdi 41 yaşında olan Nadia, Kaliforniya'daki evine geri döndü ve problemleri olan kadınlara rehberlik yapıyor.

 

 

Hayatının kontrolünü tamamen eline alan Nadia, 14 çocuğuyla, programlı bir hayat yaşıyor. Çocuklar büyüdükleri ve annelerine yardım edebildikleri için işlerin daha kolaylaştığını belirten Nadia, şu an insanlara kendini çocuklarına adamış ve çalışkan bir anne olduğunu göstererek insanların fikrini değiştirmek istiyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön