Jamie Oliver’ın açtığı davayı kaybeden McDonald’s açıkladı: “Hamburger etinde amonyak var”

İngiliz şef ve gıda aktivisti Jamie Oliver'ın Mc Donald's'a açtığı dava sonucunda hamburger etleri ile ilgili gerçekler ortaya çıktı

Mc Donald’s davayı kaybetti

Ünlü İngiliz şef Jamie Oliver, yaptığı yemek programları kadar temiz ve sağlıklı gıda ile ilgili yaptığı çalışmalarla da tanınan bir ‘gıda aktivisti’.

 

Mc Donald’s restoranlarında sunulan yiyeceklerin besin olarak tanımlanamayacağını defalarca kez ifade eden Oliver, geçtiğimiz yıl restoran zincirine dava açtı ve dava sonucunda Mc Donald’s, hamburger etinin içeriğini açıklamak zorunda kaldı. Dava sonucunda belirtildiğine göre Mc Donald’s hamburgerlerinde kullanılan etlerin içeriğinde hayvanların kesilip etlerinin ayrıldıktan sonra geriye kalan artık etler ile tendon, yağ ve bağ dokularının karışımından oluşan macunumsu bir hamur ile koruyucu olarak amonyum hidroksit bulunuyor. Bu hamura ayrıca ‘pink slime’ adı veriliyor ve bilindiği kadarıyla büyük hamburger markalarının çoğu hamburger etlerinde bu karışımı kullanıyor.

 

Bir TV programında ‘pink slime’ denilen karışımdan hazırlayan Jamie Oliver, hamburger etinin nasıl hazırlandığını da gösterdi.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön