Her kadın güzeldir!

Yapılan son araştırmalara göre çoğu kadın güzel olduğuna ikna edilme ihtiyacı duymuyor ve hatta kendisini en yakın kız arkadaşından daha güzel buluyor.

Her kadın güzeldir!

3.306 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre, kadınların yüzde 62’si en yakın arkadaşından daha güzel olduğunu düşünüyor. Varılan bir diğer sonuç ise 40 yaş üstündekilerin kendilerinden çok daha emin olmaları. Kaliforniya'da pratik lisanslı bir klinik psikoloğu olan Dr. Kelly Tonelli, bunun tamamen algı ile alakalı olduğunu belirtiyor ve ekliyor "Arkadaşlarımızı gerçekten olduğu gibi görürken, kendi görünümümüz hakkında çarpık bir algıya sahibiz. Bunun sebebi muhtemelen kendi görünümümüz hakkında bir fikir oluşturmuş olmamız. Sonuçta, olduğumuzdan daha genç daha formda ve daha çekici olduğumuza dair oluşan bu fikir gerçekten öyle olduğumuz dönem şekilleniyor."

 

Tonelli’ye göre, fotoğraflardaki yansımamızı gördüğümüzde şaşırmamızın sebebi de bu. Genel olarak, zihin görünümdeki iyi şeylere odaklanıyor ve gerçekle yüzleşmek bunu pek değiştirmiyor. Algı her zaman gerçeklerle uyuşmuyor olsa bile, Tonelli’ye göre bu çok da kötü bir şey değil: “Bu özgüvenimiz için muhteşem.” Tonelli yalnızca fotoğraflar ya da başka insanlardan alınan geribildirim yoluyla bir noktada gerçeklik kontrolüne yönelinebileceği ve bunun da sarsıcı sonuçlar doğurabileceğinin altını çiziyor. Erkeklerde durum biraz daha değişik. Sadece yüzde 52 oranında katılımcı, en iyi arkadaşından daha iyi göründüğünü iddia ediyor ki bu da onların duygularının gerçek ile daha uyumlu olabileceğini gösteriyor.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön