Evet bu bir tecavüzdü!

Bağırmamana ya da dövülmemene rağmen, bu yine de tecavüzdü. Çocuklarımıza bunu öğretmeliyiz.

Evet bu bir tecavüzdü!

22 yaşındasın. Tacizkar bir adamla evlisin. Söylediğin ve yaptığın her şeye dikkat etmek zorundasın. O, evinizin alt katında, sen ise yukarıda yatak odasındasın. Tek başınasın, genelde olduğu gibi televizyon izliyorsun. O, erkek kardeşi ve arkadaşları ile birlikte. Yılbaşı gecesi ve tüm günü de onun ailesi ile geçirdiniz.

 

Kayınbiraderin 18 yaşında ve liseye gidiyor. Yatak odasına geliyor ve seninle oturmak istiyor. Yatağın üzerine oturuyor. Biraz konuşuyor, biraz televizyon izliyorsunuz ama seninle flört etmeye çalıştığının farkındasın. Sonra seni öpmeye çalışıyor. Geri çekiliyor ve ona ‘hayır’ diyorsun. Üzerine gelmeye devam ediyor, seni zorla yatağa yatırıyor ve üstüne çıkıyor.

 

Bağıramayacağını biliyorsun çünkü kocan yukarı geldiğinde ortada çok fazla seçenek olmayacak:

1) Seni suçlayacak ve kardeşi gittiğinde de kötü isimler takarak dövecek,

2) Önce kardeşini, sonra seni dövecek,

3) Kayınbiraderin inkar edecek ve yalan söyleyecek.

 

Kocanı daha önce de öfkeli gördün ama bu durumda ne kadar ileri gidebileceğinden emin değilsin. Karısını öldüren tacizkar adamlarla ilgili çok şey duydun ve korkuyorsun.

 

Bu yüzden bağırmıyorsun, dövüşmüyorsun ama tekrar tekrar ‘hayır’ diyorsun. Onu üzerinden itmeye çalışıyorsun. İstemediğini söylüyor, durması için yalvarıyorsun. Tüm bu karşı koymaya rağmen kayınbiraderin amacına ulaşıyor ve seninle birlikte oluyor.

 

Ona, bunu yapabileceğini düşündüren neydi? Bunun sebebi kocanın ve kardeşlerinin yetiştirilme şekli miydi? Materyalist şeyler, statü, arabalar ve üniversite dışında bir şeye önem vermemeleri mi? Ya da kocanın sana senelerdir bir obje gibi davrandığını görmek kayınbiraderine bunu yapabileceğini ve asla ortaya çıkmayacağını mı düşündürdü?

 

Ve sen asla söylemedin ama hemen ertesi gün bu lanet olası ilişkiden kurtuldun. Çünkü sırada ne olabileceğini düşünmek bile istemiyordun… Kocanın arkadaşları da aynı şeyi yapabileceklerini düşünür müydü? Her şey çok daha kötü olabilirdi.

 

Bu bir tecavüz mü?

 

Evet, sonunda bunun tecavüz olduğunu anladın ve kızgın olmana rağmen sürekli ağlayarak durumu tekrar tekrar yaşadığın bir sürece girdin. Olayları değiştirmek için farklı ne yapabileceğini düşündün. Sonunda kendini en baştan böyle bir evliliğe soktuğun için affettin ve en azından olay gerçekleştikten hemen sonra uzaklaşıp gittiğin için gurur duyuyorsun. Yeni ve sağlıklı bir hayata başladın.

 

Ama 22 sene sonra, ikinci kocana, 3 oğul ve 2 kızına baktığında, hala bu olayı düşünüyorsun. Her zaman senin bir parçan olacak; iyi ya da kötü seni sen yapan faktörlerden biri.

 

Bağırmamana ya da dövülmemene rağmen, bu yine de tecavüzdü. Çocuklarımıza bunu öğretmeliyiz.

 

 

Kaynak: blogher.com/yes-it-was-rape

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  30 Eylül 2015 Çarşamba 13:50

  ayrılabildiğine de göre kaçmak için de tecavüzü beklemesine gerek yokmuş

  Cevapla

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön