Cinsel ihtiyaç ödeneği hakkında bilinmeyen gerçekler...

7 maddeyle Cinsel İhtiyaç Ödeneği (abaza maaşı) hakkında bilinmeyen gerçekler...

Cinsel İhtiyaç Ödeneği hakkında bilinmeyenler...

Gün geçmiyor ki kadına yönelik şiddet konusunda enteresan bir fikir daha ortaya atılmasın sevgili okurlar. En son fikir Avukat Yavuz Balkan’dan geldi. TBMM Dilekçe Komisyonu’na başvuruda bulunan beyefendiye göre kadına şiddetin sorumlusu bekâr erkekler. Öyle ya, erkek bekâr olunca n’apıyor; ya tecavüz ediyor, ya elle sarkıntılık ediyor, ya da katlediyor. Evli erkekler gibi uslu uslu otursa ya.

 

Kendisi, erkeklerin cinsel ihtiyaçları karşılanabilirse, kadın cinayetlerinin yüzde 99 önlenebileceği konusunda iddialı. Bir de önerisi var: Haftalık en fazla 75 TL ödenek ayrılırsa bu iş hallolur, diyor. Biz kendisinin bir fizibilite çalışması yaptığına inanıyor, ve fakat hem kadını hem de erkeği metalaştıran tavrından dolayı şahsına eseflerimizi bildiriyoruz.

 

Ama haberi okuyup da ödenekten yararlanmak isteyen erkeklerin olabileceğini düşünerek bir liste yaptık. Zaten bekârlığından dolayı ortalıkta saatli bomba gibi dolaşan bu insancıklara başarılar diliyor, çileli yolculuklarında listemiz kendilerine bir nebze de olsa yardımcı olursa, ne mutlu bize diyoruz.

 

Buyurun, 7 maddeyle Cinsel İhtiyaç Ödeneği hakkında henüz hiç kimsenin bilmediği gerçekler:

 

1.     Çekinmeyin. Siz de herkes gibi “Abaza Maaşı” deyin.

Siz sanıyor musunuz ki bu proje hayata geçerse adına Cinsel İhtiyaç Ödeneği denecek. O yüzden şimdiden kendinizi alıştırın. Ağzınızı doldura doldura “Abaza Maaşı” deyin. Ayrıca maaş kuyruğuna girdiğinizde birileri, “Abazalar gene toplanmış.” derse darılmaca gücenmece yok. Zira bundan sonra hepiniz tescilli abazasınız.

 

2.     Bilin bakalım “Abaza Maaşları” ayın kaçında yatacak?

Bildiniz. Ama hemen aranızdan bazı akıllılar “Peki otuz çeken aylar ve şubat n’olacak?” diye şimdiden kara kara düşünmeye başladı. Komisyon da inanın hep bunu düşünüyor. Zira o aylarda maaşı yatmayan bekârların şehre salacağı korku dehşet verici. Umarız en kısada sürede bekârları tatmin edecek bir çözüm bulunur da şehir rahat bir nefes alır.

 

3.     Bakın bu soru çok önemli. Kimler “Abaza Maaşı” almaya hak kazanır?

On sekiz yaşından gün almış, akli melekeleri yerinde olduğu sabit görülen, bekâr ve erkek olduğunu kanunlar önünde ispat eden her Türk vatandaşı “Abaza Maaşı” başvurusunda bulunabilir. Burada asıl kriter, herhangi bir cinsel suçtan sabıkası bulunmamaktır. Bir de, ikamet edilen mahalledeki teyzelerden en az birinde, efendiden bir çocuk kanaati uyandırmış olmak.

 

4.     Peki, “Abaza Maaşı” ne kadar süreyle ödenecek?

Siz de takdir edersiniz ki, abazalık baki kalsa da cinsel güç zamanla azalan bir şey. Dolayısıyla komisyonun bu konudaki ödeme çizelgesi şöyle:

18-50 yaş arası ayda 4 maaş. Ekstra faaliyetleri abazanın kendisinin ödemesi öngörülüyor.

50-60 yaş arası ayda 1 maaş.

60-70 yaş arası yılda 1 maaş ki, o da münasebetin doktor gözetiminde olması kaydıyla. 70 yaş sonrasında ise ödenek kesilip kişi bir imama yönlendiriliyor ve dünyevi hayatın faniliği hakkında bir dizi eğitime tabi tutuluyor.

 

5.     Aranan şartları haizseniz işte gerekli belgeler.

a)     Muhtarın sırıtkan bakışları arasında alınacak bir adet ikametgâh ilmühaberi,

b)     8 adet gözü dönmüş halinizle çekilmiş vesikalık fotoğraf,

c)     En temizinden bir sağlık raporu,

d)     Önünüze geleni sözle ya da elle taciz etmediğinize dair sabıka kaydı (Bu konuda yalan beyanda bulunduğu ispat edilenler, içeride Afro-Amerikan arkadaşlarla aynı koğuşa yerleştiriliyor, bilginize).

 

 6.     Durun daha yeni başladık. Bir de dilekçe yazmanız lâzım.

Bakın henüz derdinizi çözecek bir arzuhalci yok. Zira konu hâlâ komisyon aşamasında. Ama yasalaştığı gibi başvurmak istiyorsanız, aşağıdaki dilekçe örneğini hemen doldurup el altında bulundurun. N’olmaz, n’olmaz.

 

Abazaları Topluma Kazandırma Genel Müdürlüğü’ne,

Kendimi bildim bileli cinsel açlık çekiyorum. İçimdeki munis insanın hemen yanı başında denetlemekte zorlandığım bir hayvan yaşıyor. İlk gördüğüm kadını elle taciz etmemek ve tecavüze yeltenmemek için kendimi zor tutuyorum. Libidom, tepelerden aşağı koşan vahşi atlar misali, beni de peşi sıra sürüklüyor.

Bu sebeple haftada 75 TL tutarındaki “Abaza Maaşı”ndan yararlanmak istiyorum. İhtiyacımın giderilmemesi durumunda doğacak sorunlardan şimdiden müdürlüğünüzü sorumlu tutar, barış dolu bir dünya ve sevgi dolu bir toplum için gereğinin yapılmasını arz ederim.

Abazanın adı soyadı

İmza

Tarih

 

7.     Uygulamaya örnek olabilecek müthiş bir kitap: “Yüzbaşı ve Kadınlar Taburu.”

Bizde henüz uygulamaya geçmemiş projeyi Nobel ödüllü Perulu yazar Mario Vargas Llosa yazmış. Hem de taa 1973’te. Kısaca özetlersek, Perulu askerler izin günlerinde çevre köy ve kasabalardaki kadınları taciz ediyor. Tıpkı bizim bekârlar gibi. Ordu da yörede halkın isyanını önlemek için askerlere özel bir genelev açmaya karar veriyor. Ve genelev kısa sürede, göreve getirilen yüzbaşının da becerisiyle Peru Ordusu'nun en iyi çalışan kurumu haline geliyor.

Bakalım, Abazaları Topluma Kazandırma Genel Müdürlüğü de aynı başarıyı gösterebilecek mi? Zira ülkece huzurumuz buna bağlı.

 

Yazı: Erkut Özal

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön