Boyunuz sabah uzun akşam kısa!

Vücudunuzda neler olup bitiyor?

Boyunuz sabah uzun akşam kısa!

Kapalı bir kutu olan vücudumuzun içinde neler olup bittiğini bilmiyoruz. Aslında vücudumuzun o kadar fazla özelliği var ki, bunları duyunca çok şaşıracaksınız...

 

Sabahları boyumuz daha uzun olur

Boyumuz sabah saatleri ile akşam saatleri arasında fark gösterir. Nedeni, omurilik ve disklerde bulunan akışkan sıvının, uyurken yenileniyor olması. Yorgunluk ve stres, bu sıvıların çekilmesine neden olur bu yüzden akşam saatlerinde boyumuz biraz kısalır.

 

Sarışınların saçları daha fazla

Saçlarınızın gür olması tamamen saçınızın rengi ile alakalıdır. Bir insanda ortalama 1.000 saç teli bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre sarışınların 150.000, esmerlerin 100.000 saç teli bulunuyor.

 

Vücudumuz aspirin üretebiliyor

Vücudumuzun aspirin üretimi, meyve ve sebze tüketimi ile bağlantılı. Yapılan araştırmalara göre, meyve ve sebzelerinin birleşimi, asprinin içindeki ağrı kesici ve mikrop karşıtı maddeler ile eş değer. Bunu meyve ve sebzelerin kendi başına üretebildiklerini öne sürüyorlar.

 

Boşalma erkeklerde hapşırmaya sebep olabilir

Sinir sistemi faaliyetlerinin artması nedeniyle orgazm, bazı erkeklerde başağrılarına neden olabilir. Orgazm merkezinin, esneme ve hapşırma merkezlerine yakın olması ise hapşırma nedeni.

 

Herkesin dil izi birbirinden farklı

Aynı parmak izlerinde olduğu gibi dilin de kendine göre izi vardır. Ve bu izler her insanda farklıdır. Dil, doku olarak kendine has bir yapısı olduğundan kimlik tespit işlemlerinde de kullanılır.

 

Derinin en kalın olduğu yer ayaklardır

Vücutta derinin en kalın olduğu yer, ayakların iç kısmı ve tabanı. Bu bölgede derinin kalınlığı yaklaşık 4 mm. Ayrıca bu bölge, vücudun en çok ter bezi bulunan bölgesi.

 

Kemik sayınız doğduğunuzda daha fazladır

Yeni doğan bir bebekte 350 kemik bulunur. Ama yaşınız ilerlediğinde bu kemik sayısı 260’a düşer. Bunun nedeni, gelişim sürecinde kemiklerin eriyip kaynaması.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön