Hidroterapinin faydaları...

Antibiyotikler ya da ağrı kesiciler, ilaçla tedavi edilen pek çok hastalıkta iyileşme sürecini hızlandırsa da bu ilaçların pek çoğunda uyku, halsizlik gibi bir takım yan etkileri vardır.

Hidroterapinin faydaları...

Antibiyotikler ya da ağrı kesiciler, ilaçla tedavi edilen pek çok hastalıkta iyileşme sürecini hızlandırsa da bu ilaçların pek çoğunda uyku, halsizlik gibi bir takım yan etkileri vardır.

 

Ağrı hafifletmek ve kalıcı tedavi sağlamak için ise alternatif pek çok yöntem var. Hidro, hastalıkların tedavisi için su kullanımı anlamına gelir; tedavisinde genel olarak iç ve dış hidro olarak kategorize edilir. Tedavi hastalıkların belirli türde hedef bir şekilde tasarlanmıştır.

 

İşte hidroterapinin 5 faydası:

 

Detoksifikasyon sürecine yardımcı olur

Toksinler, kimyasallar, sindirilmemiş protein ve parazit  gibi maddeler genellikle düzensiz hayat, kötü beslenme alışkanlıkları ve dış çevre faktörlerinden dolayı vücudun lenf sisteminde toplanır. Bu da vücudu pek çok hastalığa savunmasız hale getirir. Hidro iç temizlikte yardımcı olur ve vücutta bulunan bu tip materyalleri ortadan kaldırır.

 

Kasları uyarır ve gevşemesinde yardımcı olur

Kolon hidroterapi zayıf kan dolaşımı, tekrarlanan kas ve sinir zayıflığı, yaralanma ve romatizma gibi hastalıkların tedavisinde oldukça etkilidir. Yaşam tarzınız, büro işleri ve tekrarlanan kas hareketlerinde değişiklik kaslarınızı sıkışmasına neden olabilir. Sıcak su hidroterapisi kasların ve dokuların dinlenmesine yardımcı olur ve onları gevşetir.

 

Sindirim ve metabolik aktivite de artış

Duş alırken tekrarlanan sıcak ve soğuk su dönüşümüyle sağlanablilir. Böylelikle kan ve lenf hareketlenir, vücuda detoks görevi yaparak temizler, kaslar esneklik kazanır ve sindirimi kolaylaştırır.

 

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Kolon hidroterapi vücudu temizler, gençleştirir, temizler ve gelen zehirli atıkları ortadan kaldırır. Vücudunuz içeriden temiz ve hijyenik olduğu için hastalıklara yakalanma riskini de azaltır.

 

İç organların fonksiyonlarını iyileştirir

Hidro iç organlarda kan dolaşımını arttırır. Gelişmiş dolaşım sayesinde, vücudun kendi bağışıklık sistemini oluşturur, kalp-damar hastalıkları hatta kronik rahatsızlıklar ile mücadele eder. Tedavinin etkisi vücut fonksiyonlarını geliştirmek için 24 saat sürer.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön