Kendinize acımasız davrandığınızın 6 işareti!

Biz kadınlar, genellikle kendimize karşı çok acımasız oluruz. Siz de bu tip bir kadın mısınız? Belki aşağıdakileri okuyarak bir mola verir ve kendinize karşı biraz daha anlayışlı olursunuz.

Kendinize acımasız davrandığınızın 6 işareti!

Acımasız eleştirmen!
Mükemmeliyetçi ve acımasızlığın ilk işareti yaptığınız her şeyde kendinize karşı çok sert olmanızdır. İş yerinde yaptığınız bir hatayı büyütmenizden ya da facebook da imla hatası yaptığınız için kendinize kızmanızdan bahsediyoruz. Genellikle kendimizi çok acımasızca eleştiririz. Ancak kendinize karşı biraz anlayışlı olmalı, beklentilerinizi gözden geçirmeli ve hata yapmanın dünyanın sonu olmadığını görmeniz gerekli.

Takıntılı olmak!
Kendinize karşı aşırı eleştirel yaklaşmanıza benzer bir işaret de hatalarınıza ve eksikliklerinize karşı çok fazla takıntı duymaktır. İşin gerçeği herkes hata yapar ve hiç kimsenin utanç verici durumlara karşı bağışıklığı yoktur. Ayakkabınızın altına sakız yapışması veya otoparkın ücretini ödemeyi unutmak dünyanın sonu değildir ve bu gibi durumlara karşı takıntılı olmak hiçbir şeyi değiştirmez.

Siyah ve Beyaz!
Olaylara ve durumlara keskin bir şekilde siyah ya da beyaz demek kendinize karşı acımasız olduğunuzun bir işaretidir. Hayat karşımıza sayısız sürpriz çıkarır ve genellikle işler planlandığı gibi gitmez. Eğer sabit fikirli olursanız, işlerinizin de istediğiniz gibi gitmeyeceğine emin olabilirsiniz. Hayat da bazen farklı nüanslar vardır ve her şey sadece siyah ve beyaz değildir.

Korku faktörü!
Başka bir işaret de, ciddi bir şekilde başarısızlık korkusu taşımanız ve diğer insanların karşısında hata yapmamak için elinizden geleni yapmaktır. Eğer yaşam tarzınız bu şekildeyse, inanın çok zor bir yol seçmişsiniz. Hepimiz insanız ve hatalar insanlar içindir. Hata yaptınız diye insanların sizin hakkındaki görüşleri değişmez. Çünkü herkes hata yapar.

Sürekli düşünmek!
Diğer bir işaret, sürekli geçmiş olayların üzerinden geçmek ve keşke başka türlü yapsaydım diye düşünmektir. Geçmişe bir sünger çekin, çünkü hiçbir şeyi değiştiremezsiniz. Bunun yerine bir sonraki sefere ne yapabileceğinize odaklanın.

Bir türlü mükemmel olmuyor!
Diğer insanlar ne söylerse söylesin, yaptığınız hiçbir şey eğer sizi memnun etmiyorsa, bu durum da kendinize karşı acımasız olduğunuzu gösterir. Diyelim bir proje üzerinde çalışıyorsunuz, iş arkadaşlarınız süreçten oldukça memnun ama sizin içiniz bir türlü rahat etmiyor. Kendinize lütfen biraz mola verin. Hiçbir şey tam anlamıyla mükemmel değildir ve kontrol edemeyeceğiniz durumlar üzerinde hayatınızı boşuna harcamayın.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön