Odanızı düzenlemenin vakti

Odanızı yeniden düzenlemek istiyorsunuz fakat kafanız çok karıştı arkanıza yaslanın ve tavsiyelerimize göz atın.

Odanızı düzenlemenin vakti

Odanız çılgın dekorasyon fikirlerinizi uygulayabilmek için en uygun ve en özel alanınız. Yatak odası dekorasyonunuz zaman içinde çok sıkıcı gelebilir ve mobilyaların yerini değiştirmek odanızı yeniden canlandırır. Fakat tüm bu değişimi yaparken mobilyada aşırıya kaçmamak çok önemli. Yatak odası dekorasyonunuzu yenilerken göz ardı etmemeniz gereken birkaç kural vardır.Yapmanız gerekenler:


1- Yatağınızı iç duvar önüne koyun. Öünkü dış duvar önüne koyduğunuz zaman kış boyunca ısınamazsınız, yazın da sıcaktan uyuyamazsınız.2- Yatağınızın oda kapısını açmanızı engellemediğinden emin olun. Odaya her girdiğinizde yatağınızın zorluk çıkarmasını istemezsiniz.3- Yatak odası mobilyalarınızı verim ve zaman kazandırıcı ürünlerden seçmeye özen gösterin. Geri kalan mobilyaları uyandıktan sonra evden çıkana kadar ihtiyacınız olan eşyalardan seçmeye özen gösterin. İç çamaşırı ve çoraplarınızın bulunduğu şifonyeri yatağınızın yanına koyun. Şifonyerin yanında ise kıyafetlerinizin asılı olduğu gardolabınız olmalı. Yatak odanızda mobilya düzeni günlük ihtiyaçlarınız dahilinde odada çok fazla zaman harcamanıza neden olamayacak şekilde olmalı.4- Oda düzenlemeniz ulaşımı kolaylaştırmalı. Yatağınızın yanından iki adımlık yer bırakmanız hareketinizi ve yatağa erişiminizi kolaylaştıracaktır.5- Dilsiz uşağınızı dolap kapaklarının açılma mesafesinden 90 ile 100 cm. Uzağa koyun. Koaylca giyinebilmeniz için gardolabınız ile mobilyalarınız arasında en az 3 adım olmasına özen gösterin.6- Daha fazla yer kazanmak için yatağınızın yanında bir tane sehpa kullanın. Yatağınızı uzunlamasına koyarak daha fazla yer kazanabilirsiniz. Yatağınızın ayak ucuna çoraplarınızı giymeniz için bir kasalı benç koyabilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön