Lazerle diş eti tedavisi nasıl yapılır?

Rahatça gülümsemek istiyorsunuz ancak diş etlerinizden rahatsız mısınız? Prof. Dr. Aslıhan Üşümez lazerle diş eti kesimi hakkında bilgiler verdi.

Diş etlerinizden rahatsız oluyorsanız...

Ağız ve dişlerde yaşanan birtakım estetik problemler kişileri çoğu zaman gönüllerince gülmekten alıkoyabiliyor. En sık karşılaşılan estetik sorunların başında da gülümseme sırasında diş etlerinin fazla ortaya çıkması, diş eti seviyelerindeki asimetri, diş etlerinde yaşanan çekilmeler sonucunda gülüş ile ortaya çıkan problemler geliyor. Fakat bu gibi durumlar artık sorun olmaktan çıkıyor. Çünkü dental lazer tedavi ile tüm diş eti problemleri çok kısa sürede çözülebiliyor. Bu tedavi yöntemiyle kişiler ayrıca rahatça konuşup özgürce gülebiliyor.

 

Dental Plus İstanbul’dan Protetik Diş Tedavisi Uzmanı Prof. Dr. Aslıhan Üşümez konuya ilişkin bilgiler veriyor.

 

Gülerken gizlenemeyen diş etleri estetik kaygılara neden oluyor

Konuşma ve gülme sırasında dişlerden çok diş etlerinin ön planda olması, gülümsemenin kalitesini düşürür. Bu da, kişilerde estetik konusunda memnuniyetsizlikler yaşanmasına neden olur. İşte böyle hastaların dişetlerinde seviye düzenlemesi yapılması gerekir. Tam da bu noktada devreye diş eti tedavisi işlemi girer. Bu işlem daha önceleri cerrahi yöntemlerle yapılırken günümüzde dental lazer ile pratik bir şekilde uygulanabiliyor.

 

Fazla görünen diş etleri psikolojiyi bozuyor

Sıklıkla karşılaşılan diş eti problemleri, kişilerde estetik kaygının yanı sıra bir de psikolojik sorunlar yaşanmasına zemin hazırlayabiliyor. Çünkü diş etlerinde şekil bozukluğu yaşamak ve gerekenden uzun dişetlerine sahip olmak kişilerin psikolojilerinin olumsuz yönde etkilenmesine yol açabiliyor. Ayrıca gülümseme sırasında diş etlerinde seviye farkı görülmesinin yanı sıra sigaraya bağlı sararma ya da renklenme oluşumu da kişilerin sürekli ağzını kapatma ihtiyacı hissetmesine neden olabiliyor. Tüm bu sorunlardan kurtulmak için ise artık kişiler dental lazer tedavisine başvuruyor.

 

 

Hayalinizdeki gülüşe kavuşmak artık çok kolay

En konforlu diş tedavi yöntemi olarak adlandırılan dental lazer uygulamaları, son dönemde birçok diş problemlerinin dışında diş eti sorunlarının çözümü konusunda da ciddi başarı elde edilmesini sağlamıştır. Diş ve diş eti problemlerinin çok kısa sürede çözüme kavuşturulabildiği lazer tedavi, hastaların hayallerindeki gülüşe kavuşmalarına imkan sağlıyor. Lazer yöntemi ile uygulanan tedavilerde hastalar herhangi bir ağrı, sancı ya da baskı hissetmiyor. Dental lazer yöntemi ile diş etlerinin seviye düzenlemeleri de hastanın isteğine göre yapılabiliyor.

 

Aşırı uzun diş etlerinden 15 dakikada kurtulabilirsiniz

Dental lazer ile gerçekleştirilen diş eti tedavisine, uzman hekimin diş ile diş eti arasında konumlanan ve cep olarak adlandırılan alanın ölçülmesiyle başlanır. Daha sonra fazlalık olarak belirlenen kısım lazer ile kesilir. Bu işlem, ilk olarak göze zorlu ve korkutucu gelebilir. Fakat bu yöntem, yalnızca 15 ile 20 dakika içerisinde anestezi desteği gerekmeden tamamlanan çok konforlu bir uygulamadır. Ayrıca işlem sonrasında da diş etleri 1 ya da 2 hafta içerisinde iyileşme gösterir. Bu nedenle dental lazer tedavisi, hastalara kısa sürede günlük hayatına geri dönebilme fırsatı sunar.

 

Lazerle diş eti tedavisi kalıcı bir işlemdir

Birtakım kurallara sadık kalındığında dental lazer ile yapılan diş eti tedavisi genel olarak kalıcı bir etkiye sahiptir. Fakat lazer ile diş eti düzenleme tedavisi yapılacak hastanın çene gelişiminin tamamlandığından emin olunmalıdır. Bu tedavi ortalama olarak 18 yaşını geçmiş tüm hastalara uygulanabilir.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  22 Mayıs 2018 Salı 17:49

  Peki şişen diş etinede aynı tedavi uygulabilir mi ve çözüm kalıcı olur mu??

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön