Akşamdan kalmalara öneriler

Akşamdan kalmak istemiyor musunuz? Yapmanız gereken çok basit!

Akşamdan kalanlara armut

Bu akşam içeceksiniz. Siz bir yetişkinsiniz ve arada sırada alkol almaktan hoşlanıyorsunuz, hoşlanmadığınız şey ise ertesi gün başınıza gelebilecekler…

 

Akşamdan kalmak, genellikle baş ağrısı, mide ağrısı, susuzluk, iştahsızlık, bulantı, ishal, yorgunluk ve halsizlik gibi hiçbiri pek de hoş olmayan sonuçlar doğurur.

 

Genellikle bol bol su içer, bir iki ağrı kesici yutar ve tekrar yatağa girersiniz. Aynı zamanda zencefil ya da nane çayının midenize, kahvenin baş ağrınıza ve kuşkonmazın tüm vücudunuza iyi geleceğini de duydunuz.

 

Diyetisyen Alyssa Cellini, Medical Daily’e, muz ve tuzlu krakerin, akşamdan kalmalığı tedavide, daha ileri dehidratasyonu önlemek için iyi bir yol olduğunu belirtmiştir.

 

Asya armudu!

Tüm bunları yiyip içebilirsiniz… Ya da alkol almaya başlamadan önce sadece Asya armudu yersiniz. Elite Daily’de yayınlanan bir makaleye göre, Avustralya'nın CSIRO bilim adamları, alkol tüketiminden önce armut yemenin potansiyel akşamdan kalmalığı önleyeceğini söylüyor.

 

“Armut, kolesterolü düşürdüğü, kabızlığı önlediği ve anti-enflamatuar etkilere sahip olduğu gibi, kandaki alkol seviyesini de düşürüyor.”CSIRO araştırma direktörü Manny Noakes, “Şu an sahip olduğumuz verilere göre, her armut cinsi değil, sadece Kore (ya da Asya) armudu, akşamdan kalmalığın doğurduğu sorunlara çözüm oluyor. 220 ml Kore armut suyu tüketimi istenmeyen etkileri önlemek için yeterli oluyor” diye belirtti.Alkolden önce Asya armudu alımının bir diğer faydası da olası geçici hafıza kayıplarını engellemesi, yani ertesi güne sadece ağrılardan değil kayıp ve utanç verici anılardan sakınarak da başlayabilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön