Nasıl şık olurum?

Kredi kartını kaldır bir kenara, seni yeni moda ürünleri almaya teşvik etmeyeceğiz. Daha şık görünmek için birkaç ufak noktaya dikkat etmek yeterli.

Şık görünmenin 7 yolu

Kredi kartını kaldır bir kenara, seni yeni moda ürünleri almaya teşvik etmeyeceğiz. Daha şık görünmek için birkaç ufak noktaya dikkat etmek yeterli.

 

Anahtar sözcük bakım

En trendi, en pahalı giysiler bile, hak ettikleri ilgi ve bakımı görmezlerse ucuz görünürler. Lekeler, tüylenme, renklerin soluklaşıp matlaşması şeklinde… Şık giyinmenin önündeki en büyük engel, giysilerin yıpranmasıdır. Onlara biraz saygı gösterip, bakım ve temizliğinde dikkatli davranın. Böylece asla pejmürde görünmezsin.

 

Takıp takıştır

Pasaklı halden harika bir görünüme geçmek beş dakikada mümkün. Tek gereken birkaç aksesuar, istek ve ne amaçladığına dair vizyon. Yeterince şık olmadığını düşündüğünde takı kutusuna, eşarp ya da şala uzanmaktan, hatta abartılı bir saç yapmaktan çekinmeyin. Birkaç bilezik ve kolye her şeyi değiştirir.

 

İzle ve öğren

Moda bloglarına göz gezdirmek zaman kaybı gibi gelebilir. Hem o sıfır beden kıyafetleri nereden bulacağız ki, haksız mıyım? Haksızsın. Moda blogları, moda siteleri ve dergileri yeni fikirler için değerli bir kaynaktır. Birkaçını belirli aralıklarla ziyaret et, kısa sürede vizyonunun genişlediğine tanık olacaksın.

 

Kamuflaj

Kusursuz hatlar, “Bende o vücut yok işte, ne yapsam olmaz” dedirten beden ölçüleri bir bütün olarak algılanmamalı. Kendinde eksik sandığın her şey gerçekte giysilerle telafi edilebilir. Zaten doğru ürünleri seçmenin zevki burada. Moda gurularının yıllardır konuştuğu, uyguladığı ve paylaştığı önerileri uygulamana gerek yok.

Gözde parçaları hazır bulundur

Sırf acelen olduğu ve buruş buruş güzelim giysini ütülemeye birkaç dakika ayıramadığın için, kim bilir kaç kez daha şık olma fırsatını kaçırmışsındır. Ya o gün için en uygun seçim olan ama yıkanmadığı veya kuru temizlemeye verilmediği için kullanılamayan alternatifler? Güzel ve şık görünmek biraz emek ister. Profesyoneller gibi onları hazır, temiz ve ütülü halde bulundurmalısın.

 

Önceden planla

Uykuya dalmadan önceki birkaç dakikanı, yarın ne giyeceğine karar vermek için ayır. Tabii bunu duştayken, yemek veya temizlik ya da saçlarını yaparken de düşünebilirsin. Hem sana zaman kazandırır, hem de daha güzel giyinmeni sağlar, çünkü seçeneklerini değerlendirecek vaktin olur.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar
  Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

  Süresi : 37:35 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön