Podyumlardan sokağa saçlar...

Her sezon saçlarımız şekilden şekle, renkten renge giriyor ama bunu kim belirliyor?

Podyumlardan sokağa saçlar...

Her sezon saçlarımız şekilden şekle, renkten renge giriyor ama bunu kim belirliyor? Saç trendlerine yön verenler, yazın saç modasını açıkladı.

 

Saçlarından memnun olan kadın var mıdır? Saçımız gürse şekil almamasından, azsa cansızlığından yakınır dururuz. Depresyona girer girmez soluğu kuaförde alır, çareyi makas seslerinde ararız. Tabii bir yandan da renk ve kesimtrendlerini takip ederiz.

 

Peki bu trendler nasıl ortaya çıkıyor? Ardında yine moda endüstrisi var. Tasarımcılar toplumun genel eğilimlerine bakarak ne giyeceğimizi, daha doğrusu ne giymek isteyeceğimizi belirliyor; sonra saç tasarımcıları da o hazırlanan koleksiyonlara bakıp uygun saçları tasarlıyor.

 

Bunlardan biri de Wella Professionals Bakım& Stil Global Yaratıcı Direktörü Eugene Souleiman. Tasarımcıların fikirlerini parçalara ayırıp yorumlayarak onları daha çekici ve görsel olarak ilham verici tarzlara dönüştürebilme yeteneğine sahip Souleiman, modayı entelektüelleştirmeyi, kendi çapında onu nasıl yorumlayacağını düşünmeyi seviyor. Ünlü saç tasarımcısı, bu yılın saç trendleriniyse 3 temaya ayırıyor:

 

Yeni at kuyruğu

İlk tema Doğu’nun saflığını yansıtan “füzyon”. Belki de sokakta en çok görülecek olan da bu trend, zira hepimizin sevdiği at kuyruğundan ibaret. Ünlü tasarımcı, başın tepesinin tam gerisinde toplanmış ve kendi üzerine kıvrılmış at kuyruklarıyla bu akımı yansıtıyor. Wella Global Renk Kreatif Direktörü JoshWood, bu saçlara gidecek en iyi renkleriyse şöyle açıklıyor: “Füzyon teması daha çok renklere sadakati temsil ediyor. Söğüt, zeytin ya da tütünden oluşan bir palet.”

 

Bozulmuş gelin başı

“Rengin sesi” temasını “Teknik bir stilin bitirilmemiş, ham ve işlenmemiş hale getirilmesi” diye açıklıyor Eugene Souleiman... Issey Miyake’nin defilesinde çok güzel bir şekilde dağınık bırakılmış at kuyrukları bu trendi özetliyor. Önüne doğru serbest kalmış saç telleri, sanki bilerek biraz yapılmamış gibi gösteriliyor. Souleiman’ın bu tema için ilginç bir tespiti de  var: “Eski, yapılı kuaför saçının panzehiri.” Bizim eski gelin başlarını tarif ediyor sanırım! Wood’un bu bozulmuş gelin başlarına renk önerisi de şöyle, “Sadece tek bir röfle ya da biraz kâkül olabilir. Bu trendin doğası da bu, renklerle deneyler yapmak.”

 

Podyumdan yansımalar

İngiliz tasarımcı Johnny Johansson’a ilham veren, Viktorya dönemini andıran elbiseleri yorumlarken Souleiman yine at kuyruğunu kullanarak “podyum yansımaları” temasının saçlarını yaratmış. Ancak bu temada saçların önü, kızların yüz şekillerine uygun olarak ya ortalanmış ya da başın en arka kısmından alnının ortasına kadar bir çizgi şeklinde oluşturulmuş. “Düzgün hatları olan bir yüz, keskin bir ayrımı ve asimetrik bir görüntüyü daha çok kaldırabilir” diyor Souleiman. Ancak burada önemli nokta keskinlik ve bol parlaklık... Bol jöle sürerek iyice yapıştırılmalı saçlar. Bu temada renk konusunda kafamıza göre takılabiliriz..

 

Haber: Aysun Öz Kaşi

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön