Calvin Klein 2012 – 2013 Sonbahar / Kış modası

Calvin Klein deyince akla gelen ilk şeydir sadelik ve şıklık. Bu koleksiyon CK'in aynı çizgide devam ettiğini gösteriyor...

Calvin Klein 2012 – 2013 Sonbahar / Kış modası...

Francisco Costa, modaya olan minimalist yaklaşımıyla, 2012 – 2013 Sonbahar / Kışı için CK kimliğine en yakın koleksiyonu hazırlamayı başarmış. Newyork moda haftasında hem sade hem çok şık bulunan bu koleksiyonun en göze çarpan özelliği kullanılan değişik dokuda kumaşlarla hazırlanmış tasarımların birlikte kullanılmasıdır.

 

Bu koleksiyonu diğer tasarımcıların koleksiyonundan ayıran en büyük özellik, daha yuvarlak hatlarla hazırlanmış olmasıdır. Eğer diğer tasarımcıların 2012 – 2013 kışı için hazırlamış oldukları tasarımlara bakacak olursanız, hemen hemen hepsinde bu sene daha keskin köşeler göreceksiniz. Özellikle, omuzlarda kullanılan keskin çizgilerden kaçınan ve hatda kabanlarda yaka bile kullanmayan Francisco bu kış kesinlikle farklılık yaratacak gibi gözüküyor.

 

Koleksiyondaki sadeliğin yanı sıra işlenilen temanın aslında çok dişi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Şöyle ki, kabanlarda kullanılan, özellikle kalçaların daha yuvarlak görünmesini sağlayan kesimler ve hemen hemen tüm etek ve kabanlarla, beli daha ince göstermek için kullanılan gümüş renkli kemerler, bence tasarımcının kadınların kendilerini daha feminen hissetmelerini sağlamak için yapmış olduğu bir çabadır. Ayrıca elbiselerin özellikle göğüs kısımlarında yarattığı transparan dokular bu söylediğimin diğer bir kanıtıdır.

 

Gelelim koleksiyonun detaylarına; özellikle yünlü kumaşların kullanımını tercih eden tasarımcı, yünün yanı sıra kaşmir, ipek, deri viskos ve flanelede tasarımlarında yer vermiş. Genelde etek, elbise ve kaban üzerine çalışılmış olan koleksiyonda etek boyunun dizde tutulduğunu görüyoruz. Çok nadir gördüğümüz pantolonlarda ise paça boyu kısa tutulmuş.

 

Francisko'nun koleksiyon için genelde gri, kömür, siyah gibi koyu ve sade renkleri tercih ettiğini söyleyebiliriz. Ancak kırmızı, nar çiçeği, turuncu ve lim yeşili gibi canlı renklerlede hem sade tasarımlardan hoşlanan hem de çarpıcı renkler arayan moda severleri tatmin etmeyi başarmış.

 

Sade ve şıklığı tercih edenlerin bu yıl mutlaka CK'e bir göz atmalarını şiddetle öneriyoruz...

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön