Fransız öpücüğü nedir?

İlişkinin ve romantizmin başlangıcı, duyguları ifade etmenin en temel adımlarından biri öpüşmek…

Fransız öpücüğü nedir?

Fransız öpücüğü nedir?

Fransız öpücüğü, dudaklardan çok dilin kullanıldığı bir öpüşme şekilidir. İlişkinin ve romantizmin başlangıcı, duyguları ifade etmenin en temel adımlarından biri öpüşmek… Ciğerleri güçlendirmesi, kalori yakımını arttırıp kilo verdirmeyi hızlandırması, çok sayıda yüz kasını aynı anda çalıştırıp kırışıkları önlemesi gibi faydalarının yanında uzmanlara göre öpüşmek, sarılmak ve dokunmaktan çok daha sağlıklı.

 

Pek çok çeşidi, tekniği hatta tekniği olan öpüşmenin en tutkulusu, Fransızlardan yadigar olan; French Kiss yani Fransız Öpücüğü. Dünyanın en popüler öpüşme tarzının kusursuz ve tutkulu olabilmesi içinse işte adım adım Fransız öpücüğü…

 

Fransız öpücüğü nasıl yapılır?

 

 • Öncelikle yapmanız gereken; gevşemek. Sizin ve partnerinizin gerilmesini istemiyorsanız kendinizi rahat hissetmelisiniz. Sadece Fransız öpücüğü için değil, tutkulu bir öpüşme için gevşemek şart.

 

 • Dilin başrolde olduğu Fransız öpücüğünde dilinizi kullanmaktan çekinmeyin. Kimileri için itici algılasa da tutkulu bir Fransız öpücüğü parterinizi keşfetmenin en iyi yollarından birisi...

 

 • Herkesin kendine göre bir öpüşme tarzı vardır. Söz konusu Fransız öpücüğü olunca dilinizin özgürlüğü de sizin elinizde. Çeşitli yöntemlerle dilinizi parterinizin ağzında, dudağında gezdirebilir, hızını istediğiniz gibi ayarlayabilir ve keşfe çıkabilirsiniz.

 

 • Tutku dolu bir öpüşme için ara ara parterinizin dilini yakalayıp aynı şekilde onun da yapmasına izin verebilirsiniz.

 

 

 

 • Hızlı olmaya çalışmayın. Dilinizin parterinizin dudaklarında gezinmesine fırsat vermelisiniz. 

 

 • Kusursuz öpüşmenin sırrı; doğal ve kendiliğinden ilerleyendir. Her ne kadar adım adım söz etsek de kasılmadan, olayı akışa bırakmalısınız. Gevşediğiniz ve birbirinizin tepkilerini çözdüğünüz zaman daha kolay ve tutkulu bir hal alacak.

 

 • Öpüşme sırasında en sık yapılan ve en çok dikkat edilmesi gereken hatalardan birisi; nefes almak! Nefes kontrolünüzü iyi ayarlamaya dikkat edin. Uzun öpüşmelerde partnerinizin omuzuna ya da boynuna dokunduracağınız küçük öpücüklerle soluk alabilirsiniz.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Stresi nasıl yönetebiliriz?
  Stresi nasıl yönetebiliriz?

  Süresi : 02:04 İzlenme : 4003

 • Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk dizileri ve kitaplar hakkında konuşuyoruz
  Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk...

  Süresi : 30:30 İzlenme : 588

 • "Otizimde erken tanı ve eğitim çok önemli"
  "Otizimde erken tanı ve eğitim çok önemli"

  Süresi : 21:25 İzlenme : 915

 • Evde kot eskitme nasıl yapılır?
  Evde kot eskitme nasıl yapılır?

  Süresi : 00:56 İzlenme : 6572

 • Güle güle plastik
  Güle güle plastik

  Süresi : 00:36 İzlenme : 391

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön