Eski eşiniz başınıza dert olmasın

Severek, aşık olarak evlendiğiniz eşinizle anlaşamadınız ve evliliğiniz büyük bir hüsranla sona erdi. Şimdi ise yeni bir ilişkiniz var ancak eski eşiniz sorun mu çıkarıyor?

Eski eşiniz başınıza dert olmasın

Elbette kalp kırıklığınız, onsuz olmaya alışma süreniz, anne evine geri dönmenizin verdiği sıkıntı sona erecek ve siz yeniden başka bir insanı sevecek, onunla gelecek planları yapmaya başlayacaksınız. Uzmanlara göre yeni ilişki kurallarında, uzun süreli ilişkilerin bitiminde kişinin duygularından emin olabilmesi için başka insanlarla duygusal birliktelikler yaşaması gerekiyor.

 

Eşinizden ayrıldınız ve bir süre sonra bu ayrılığa alışmaya başladınız ve birisi ile görüşüyorsunuz. Kendinize de o kişiye de bir şans vermeye karar verdiniz. Peki bunu duyan eski eşiniz nasıl bir tutum sergileyecek?  Geçmişinizin geleceğinizi etkilememesi için yapmanız gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz...

 

 • Eşinizden umarız ki kavga ve gürültü ile ayrılmamışsınızdır. Aranıza bir de hakaretler ve egolar girdiyse eski eşinizin size ait bir açık beklediği su götürmez bir gerçek. Yeni bir ilişkiye başladığınızı duyar duymaz ya ortak tanıdıklarınız yoluyla ya da direk olarak size mesajlar yollar.

 

 • Eşinizle dost olarak ayrıldıysanız sizin adınıza sevinir ve önünüzde engel olmaz. Dileriz siz bu yolu tercih etmişsinizdir.

 

 • Eşinizle severek ayrılmışsanız ve ayrılma döneminiz krizlerle geçtiyse iki tarafında başka insanlarla olmaya başlaması rahatsızlık verir. Kişiler kendilerine 'Hani beni çok seviyordu?' diye sorar, cevap bulamadığı zamanlar ise arayıp rahatsız etmeye başlar. Size tavsiyemiz hiçbir şekilde eski eşinize cevap vermeyin ve onu daha çok sinirlendirmeyin.

 

 • Ayrıldıktan sonra eski eşinizin başka bir kadınla görüştüğünü öğrenip onu telefonla, mesajlarla rahatsız etmeye başlamış olabilirsiniz. Onun başkasıyla olmasını hazmedememiş ve beraber yapamayacağınızı bildiğiniz halde geri dönmek istemiş olabilirsiniz. Ama eşiniz halinden mutlu olduğu için sizi ciddiye almamıştır. Unutmayın ki o kadın geçiş dönemi kadınından bir başkası değildi. Şimdi ise sizin hayatınızda uzunca bir süreden sonra yeni birisi var ve eski eşiniz bunu duyunca en az sizin kadar rahatsızlık çıkaracaktır. Zamanında siz onu rahatsız etmemiş olsaydınız şimdi de onun size bir şey demeye hakkı olmayacaktı.

 

 • Eşiniz gayet olgun, mantıklı ve kibar bir insan ve siz dost kalarak ayrıldınız. Şimdi o sizin birisiyle görüştüğünüzü öğrendi ve onunla tanışmak istiyor. Bu konuda ilk önce yeni erkek arkadaşınızın fikrini almanız gerekir. Size ya da eski eşinize çok normal gelen bu durum yeni ilişkinizde sorunlar yaratabilir. Bunu göz önünde bulundurun.

 

 • Eski eşinizin hayatınızda birisi olduğunu duyduğu zaman çıkardığı sorunları yeni ilişkinize mümkün olduğunca yansıtmayın. Gerekirse hiç söylemeyin bile. Eğer öğrenirse, hiçbir şekilde eski eşinizle muhatap olmasına izin vermeyin. Bu durum hem eski eşinizi çileden çıkarır hemde yeni ilişkinizin gözünde hoş bir izlenim bırakmaz.

 

 • Boşanmalarda hayal kırıklıklarını en kolay atlatma yolu; biten ilişkiyle olan irtibatı en azından bir süreliğine de olsa kesmektir. Hiçbir koşulda iletişime geçmeden, kendi hayatınıza devam edin.

 

 • Eski eşinizden bir çocuğunuz var ve siz çocuklarınız için onunla konuşmak ve hatta hiç istemediğiniz halde görüşmek zorunda kalıyorsunuz. Bu durumu yeni ilişkinize belirtin. Mümkünse eşiniz çocukları almaya geldiğinde yeni erkek arkadaşınız etrafta olmasın.

 

 • Yeni başladığınız ilişkinizi çocuklarınızla paylaşmak için acele etmeyin. Hem onların kafası karışacak hem de babaları sizin hakkınızda bilgi istediği zaman, ona abartılı cümleler anlatıp, onu kızdıracaklardır.

 

 • Hazır yeni ilişkinizde başlamışken eski eşinizden çocukları eve kadar gelmeden yol üzerinden almasını rica edebilirsiniz. Böylece onu her gördüğünüzde gerilmeleriniz de azalır.

 

 • Yeni bir ilişkiniz olduğunu duyan eşiniz çocukları artık daha az almaya ve görmeye başlayabilir. Eski eşiniz ister istemez 'onunla gezeceğine çocuklarına baksın' psikolojisine girecektir. Onunla bu konuyu konuşun ve çocuklarınızın ona ihtiyacı olduğunu hatırlatın. 

 

 • Huzurlu olmak, kendinize yeni bir hayat kurmak istiyorsanız oyunu kurallarına göre oynamalısınız. Ne siz üzülün, ne eski eşiniz sinirlensin ne de yeni ilişkiniz bu gibi sorunlar yüzünden zarar görsün. Bu ilişkilerin ortak noktası sizsiniz ve her şeyin düzgün gitmesi sizin elinizde.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön