Onu aklınızdan çıkaramıyorsanız yapmanız gereken 7 öneri...

Çarpıldığınız kişiyi aklınızdan çıkarmak çok zor mu geliyor? Şu 7 maddeyi denerseniz hem onu aklınızdan çıkarmış hem de kendinizi oyalamış olacaksınız.

Onu aklınızdan çıkaramıyorsanız yapmanız gereken 7 öneri...

Çarpıldığınız kişiyi aklınızdan çıkarmak çok zor mu geliyor? Şu 7 maddeyi denerseniz hem onu aklınızdan çıkarmış hem de kendinizi oyalamış olacaksınız.

1- Dikkatinizi dağıtın
Biri kafanızda iken dikkatinizi dağıtmak zor gelebilir. Örneğin kitap okumak iyi gelebilir. Herkes için dikkat dağıtma yöntemi farklı olabilir. Dikkatinizi dağıtacak yöntemler bulun.

2- Yakın arkadaşlarınıza güvenin
Yakın arkadaşlar sizin kurtarıcınız olacaktır. Sizi hem meşgul tutarlar hem de sürekli onu arayıp kendinizi komik durumlara düşürmekten korurlar. Alışverişe çıkın veya herhangi bir yere günlük bir gezi yapın. Olağan rutininizi bozup değişik bir şeyler yapmaya çalışın.

3- Hobi edinin
Hobilerle ugraşmak insanın yaptığı işe konsantre olmasını sağlar. Çünkü hobiler yapmaktan zevk aldığımız uğraşlardır. Daha fazla hobi edinerek boş zamanlarınızı doldurmaya çalışın.

4- Onu uzun uzun düşünmeyin
Söylemesi kolay değil mi? Ama unutmayın ki sizin de bir hayatınız, düşünceleriniz ve duygularınız var. Niye devamlı onu düşüneceksiniz ki? Kendi hayatınıza konsantre olun.

5- Aranızda geçen her olayı tekrar tekrar kafanızda oynatmayın
Aranızda geçen her olayı tekrar tekrar düşünmemek gerçekten zordur. Ama bu onu kafanızdan çıkartmak için gerekli olan en önemli sebeplerden biridir. Pişman olmadan önce bunu yapmayı bırakın.

6- Kızlarla dışarı çıkmak
Yakın arkadaşlarınızla planlayacağınız bir akşam sizin için mükemmel bir dikkat dağıtma yöntemi olabilir. Örneğin tüm gece dans edebileceğiniz bir yerlere gitmek veya daha önce denemediğiniz bir yemek için bir restorana gitmek gibi.

7- Aile zamanı
Aile ile geçireceğiniz zaman size çok yardımcı olacaktır. Onların yanında kendiniz gibi olup rahatlayacak ve aşkınızı unutacaksınız. Onlarla birlikte zaman geçirmek veya sohbet etmek dikkatinizi dağtacaktır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön