Seksin şaşırtıcı 7 faydası!

Seksi sadece iki cinsin birleşmesinden ve bir fanteziden ibaret olduğunu düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz!

Seksin şaşırtıcı 7 faydası!

Tam da bu gece güzel bir şeyler yaşamak isterken, bağışıklık sisteminizi veya kilonuzu korumak aklınızdan geçecek en son şey olacaktır.

Psikolog ve terapist Joy Davidson toplumun seks hakkındaki görüşlerini şöyle ifade ediyor; “Evet, seks her yerde. Ama yaşamsal olarak cinsel istekleri olan yaratıklar olarak var olmamız, birçoklarına göre iğrenç ve utanılacak bir durum”

Davidson ve birçok uzmana göre seks aslında cinsel tatminden öte, insan sağlığını koruyan ve hatta gelişmesini sağlayan bir aktivite.

İşte seksin şaşırtıcı 7 yararı!

Stresi azaltır!
Seksin en büyük yararlarından biri kan basıncını ve dolayısıyla stresi azaltır. “Biological Psychology” dergisinde yayınlanan araştırmaya göre 24 kadın ve 22 erkek arasında cinsel aktivite kontrolü yapılmış. Araştırmacılar daha sonra onları strese sokacak durumlarla yüzleştirmişler.

Cinsel aktiviteye girenler stresli durumlarla daha rahat başa çıkabildiği gözlenmiş.

Bağışıklık sistemini güçlendirir!
Sağlıklı bir cinsel hayat, daha iyi bir fiziksel hayatın kapılarını açar. Bunu biz söylemiyoruz, Wilkes Üniversitesi’nde yapılan araştırma sonuçları söylüyor. Haftada bir veya iki kez cinsel ilişkiye girenlerde antikor olarak bilinen immunoglobulin A arasında bir bağ var. Bu antikorda insanları soğuk algınlığı ve diğer hastalıklardan koruyor.

Kalori yaktırır!
30 dakikalık seksin 85 veya üzeri kalori yaktırdığı söyleniyor. Seksolojist olan Patti Britton bu konu ile ilgili “Seks en iyi egzersiz türüdür. Hem psikolojik hem de fiziksel açıdan çalışmanızı sağlar” diyor.

Özgüveni artırır!

Teksas Üniversitesi tarafından 237 kişiyle yapılan araştırmanın sonuçlarına göre düzenli seks hayatı olan insanların kendilerine olan güvenlerinin yüksek olduğu saptanmış. Araştırmaya katılanlardan kendilerine güveni yüksek olanların bile daha iyi hissetmek için cinsel ilişkiye girme ihtiyacı duyduğu saptanmış. Araştırma görevlilerinden Gina Ogden’in yaptığı açıklamaya göre seks yapmak insanlara kendilerini iyi hissettiriyor. İyi bir seksin de kendine güvenle başladığını söylüyor.

Samimiyeti artırır!
Seks sırasında oksitosin hormonunun salgılanması artar. Bu hormon aşk hormonu olarak bilinir ve bağ ve güven kurmamıza yardımcı olur. Pittsburgh Üniversitesi ve North Carolina Üniversitesi’nden tarafından yapılan açıklamaya göre menapoz öncesi dönemde olan 59 kadının eşleri  ile ilişki öncesi ve sonrası durumları incelenmiş. Buna göre, vücut ne kadar oksitosin salgılarsa, kadınlar eşlerine o kadar bağlanıyorlar.

Yüksek oksitosin salgılanması partnerinize karşı daha cömert olmanızı sağlar.

Kanser riskini azaltır!
Avustralyalı araştırmacıların yaptığı araştırmaya göre, düzenli seks hayatı olan erkeklerin ileriki yaşlarda prostat kanserine yakalanma riskinin düşük olduğu saptandı.

Pelvik kaslarınızı geliştirir!
Kegel olarak bilinen pelvik kasların gelişmiş olması kadınlara cinsel ilişki sırasında daha çok zevk verir ve ileriki yaşlarında yaşanabilecek idrar kaçırma problemi riskini azaltır. 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön