Hayatın içinden - 34

Hayatın içinden - 34

Bugün yılın ilk günü. Erken sayılacak bir saatte işe geldim. "İşe kaçtım" desem daha doğru olur. Evde herkes uyurken sessizce kapıdan süzülüp hızlı adımlarla işe gelmek -klavye ve Sezen'le buluşmak- yine eskisi gibi heyecanlandırıyor beni. Çocukluğumun mutfak en üst rafındaki şeker kavanozundan ağız dolusu, kahverengi, dikdörtgen, tadıyla mest eden akide şekerinden aşırmak kadar zevk veriyor bana.

  

Ahhh... İki bin onsekiz... Sen ne derin yaralar açtın hayatıma, ne kara lekeler bıraktın duygularıma, ne kabuslar, karabasanlar yaşattın bana... Hiç bir yıl ağlamadığım kadar ağlattın. Hiç dökmediğim gözyaşını sende döktüm. Hiç tüketmediğim kadar peçete, hiç dinlemediğim kadar Sezen, hiç yürümediğim kadar yol, hiç yazmadığım kadar satır. Hepsini sende yaşadım. Parkinson'la sende tanıştım. Yirmi yıldır uyuyan hepatit sende uyandı. Hiç bilmediğim sıkıntıları, hiç görmediğim dertleri, hiç tatmadığım acıları sende yaşadım. Daha önce gitmediğim yollara gittim. Ne çok telefonumla zaman geçirdim. Motosikletime bir kez olsun binemedim.

  

"Hiç mi iyi bir şeyler olmadı?" dersen, oldu evet. Fakat karanlık gölgende kaldığı için yeteri kadar sevinemedim. Tutunamadım umutlara. Tadını alamadım hiç bir şeyin. Küstüm her şeye, herkese... Vazgeçmeyi, unutmayı, terk etmeyi, aldatmayı, yalan söylemeyi beceremedim. Umudumu, inadımı, sevdamı, tutkumu, aşkımı bir kenara bırakamadım. Ayrılamadım doğruluktan, adamlıktan, çizgimden, yolumdan, ışığımdan, yoldaşımdan, sırdaşımdan.

  

Bugün başlayan yıldan beklediğim: Geçen yıl yaşadıklarımın hiç birini tekrar yaşamamak. Önce sağlık temenni ediyorum kendim ve sevdiklerim için. Diğer güzel günlerin peşi sıra geleceğinden şüphem yok. İyilik düşünelim, iyi günler gelsin. Kötü günler geçen yılda kalsın.

 

Kalın sağlıcakla..

 

01.01.2019

 

meserifi

 

Görsel: flickr

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön