Hayatın içinden - 33

Hayatın içinden - 33

“2y” formülü vardı bir zamanlar bana iyi gelen: “Yürümek” ve “yazmak”. Bunlar yüreğimi rahatlatır, karamsar düşüncelerimi dağıtırdı. Gün içerisinde her ikisini yapabildiğimde o günüm iyi geçecek demekti. O gün kara bulutlar nispeten dağılır, yüreğimi daha bir ferah hissederdim. Yürürken her adımda aklımdaki olumsuz düşünceleri tekmeler, benden uzaklaşmasını isterdim. Yazabiliyorsam eğer, yüreğimden parmaklarıma, oradan klavyeme ve nihayet beyaz ekrana içimde ne kadar birikmiş zehir, katran, irin, kin, nefret, şiddet, küfür varsa pembe, beyaz, tatlı, yumuşak, sıcak, pamuk bulut misali cümlelerin üzerine yükleyip gönderiyorum. Bu yüzden ekrana siyah çıkıyor yazılar, sanırım.

  

Fakat bir süredir ne eskisi gibi yürüyebiliyorum ne de yazabiliyorum. Yürüyemediğimin sebebi, nefesim daralıyor. Çabuk tıkanıyorum. Doktora gittim, tetkikler devam ediyor. İnşallah hepatit kaynaklı değildir. Önümüzdeki günlerde biyopsi yapılacak, gün aldım. Ciğerimden parça alacaklar. Kaldıysa tabii... Ne zamandır “ciğerim yanıyor” diye haykırıyorum, beni benden başka duyan yok. Ne çok yalnızım... Kimsesizim. Sezen de olmasa tutunacak dalım olmaz. Tenha kalabalıklarda üşüyorum.

  

Yazamadığımın sebebini bilmiyorum. Birden çok sebep olabilir. Örneğin, yüreğimi eskiden olduğu gibi dopdolu hissetmiyorum. Yükselmiyor, çoşmuyor, çağlamıyor, akmıyor. Damlamıyor bile. Sessiz, küçülmüş, içine kapanmış, suskun, yaralı hissediyorum kendimi. Başka bir sebep, bu aralar sağlık problemlerine odaklanmam da olabilir. Parkinson, ilaç üst limit dozda olduğum halde ilerliyor. Hepatit, uyanmış ciğerimi ele geçirmeye çabalıyor. Küçük birkaç olaya hiç girmiyorum bile.

  

Bugün yılın son günü. Benim için her gün hayatın son günü. Tatsız, tuzsuz, renksiz, nefessiz, kimsesiz geçen her gün, bence son gün. Benim için tekrar yeni bir güne güneşin doğmasına ne gerek var? İçimdeki buz dağlarını eritemedikten sonra...

  

Gece ve ay, sevenlerin sevgilisidir.

 

31.12.2018

 

Meserifi

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön