Kendine güven, hayallerin gerçekleşsin

Kendine güven, hayallerin gerçekleşsin

Hepimizin hayatında çeşitli amaçları ve olmasını istediği hayalleri vardır. Çoğu insan istediklerine, umut ettiklerine, kariyer planlarına geç ulaşabilir. Bu bazen alınan yanlış kararlardan bazen de çok farklı sebeplerden olabiliyor.

 

Sevmediğiniz bir işle zaman kaybetmeyin. Kendinize, “Hangi işi yapmalıyım? Neye gerçekten tutkum var?” diye sormalısınız. Gün içerisindeki olumsuz detaylara odaklanmaktansa kendi hedefiniz doğrultusunda çalışabilirsiniz. Yüreğinize ve sezgilerinize güvenin, cesaret gösterin. Onlar bir şekilde gerçekten ne olmak istediğinizi bilirler. Neyin önemli olduğuna odaklanmak gerekir. Yani ne istediğimizi bilmeliyiz. Başarılı insanların hedefleri vardır.

 

Başarmak için senelerinizi verdiğiniz olur. Sabır ve azimle insanın istediklerine, hayallerine kavuşması mümkündür elbette... Bu hayatta sadece başarılı olalım diye de yaşamıyoruz. Bir amacımız var, onu gerçekleştirmek istiyoruz, sevdiğimiz işi yapmak istiyoruz. Böylece geçen süreçte doğru kararlar alarak, emin adımlarla ve sabırla ilerleyebiliriz. Hayallerimize, umut ettiklerimize kavuşalım istiyorsak, kararlı olmak, emek vermek gerekir ve en önemlisi de kendimize güvenmemizdir. Başaracağımıza inandığımız hedefimiz belli ise, her şey daha kolay olacaktır, biz de mutlu! Mükemmeliyetçi olmayalım, kendimizi yıpratırız.

 

Yeteneklerinize sınır koymayın. İnsan, potansiyelinin sınırlarını zorlar; becerilerinizi keşfedebilir, yeteneklerinizin farkına varabilirsiniz. Hayallerinize giderken duyacağınız haz, yüzünüzün gülmesi çok önemli. Ne yaparsak yapalım huzurlu olmak, kendimizi iyi hissetmek için yapmalıyız. Kendinizi iyi hissetmezseniz, hayalleriniz sizin için fazla bir şey ifade etmeyecektir. Ne kadar eğitimli ve başarılı olursa olsun insanın hayattan istediği şey, sabahları umutla uyanmaktır.

 

Ne yapıyorsanız kendiniz için yapın. Başkaları için değil, bunu unutmayın! Çünkü siz değerlisiniz. Çalışma hayatımda kendime sürekli hatırlattığım, Konfüçyüs’ün sözünü sizinle paylaşmak istiyorum:

 

Konfüçyüs, "Hiç kimse başarı merdivenini elleri cebinde tırmanmamıştır" diyerek bize azim ve gayreti anlatmıştır.

 

İşinizi sevin! Öğrenme isteğinizi sürekli canlı tutmanız dileğiyle…

 

Sevgi ve dua ile kalın…

 

Sevim Yeşilyurt

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön