Hayatın içinden - 13

Hayatın içinden - 13

Klavyemle ve Sezen’le buluşalı bir saatten fazla oldu. Canım birşey yazmak istemedi. Halbuki içim dolu ama kimseyle paylaşmak istemedim nedense. Bütün gece midem yandı, ne yaptıysam geçmedi. Yediklerimden sandım fakat öyle olsaydı emme hapıyla, soda ile geçerdi. Yaklaşan haftasonu kimbilir nelere gebe ki, kafamda canlandırdığım senaryoları, olabilecek eylemleri midem kabullenemedi demek ki.

 

Aklım onay veriyor, gönlüm rıza gösteriyor da sana ne oluyor mide! Tasası sana mı kalmış? Sen kendi işine bak, asli görevlerinin dışına çıkma. Bırak akıl ve gönül aralarında çözsünler.

 

Onlar kabullenmiş görünüyor bu durumu. Sonuçları ağır ve acı da olsa, daha önce yaptıkları -yapamadıkları- yüzünden kendi hatalarının karşılığı olduğunu biliyorlar. Evet... Bunu hep beraber çekmek durumundayız. Biz bir bütünüz. Birimizin hatasını, sıkıntısını diğeri kabullenmek zorunda. Bak... Beyin dopamin üretimini azalttığı için sağ el ve sağ ayaktan, çektikleri bunca sıkıntıya karşılık hiç şikayet, isyan duyan var mı? Bir aydır doğru dürüst uyumayan, bolca gözyaşına maruz kalan gözler, bir kez bile sesini çıkarmış mıdır? Ya ayaklar? Onca kiloya aldırış etmeden her gün o kadar kilometre yürümek zorundalar mı? Parkinson’un engellemesine rağmen üstelik. Sağ elim klavyede sol elime yetişmeye çalışırken ya da çorba içerken titrediği için homurdandı mı hiç? Ah, kalbim. En ağır yük de ona kaldı. Koca vücuda kan yetiştireceğim derken bir de aşk ağrıları çekiyor. Hepatitten yaralı karaciğerim den hiç ses çıkmıyor uzun zamandır. İnşallah bir gün sürpriz yapmaz. Sağ kulağım bir gün olsun sol kulağımı kıskanmamıştır. İşitme kaybı olduğunu bir kere bile dillendirmemiştir. İki çürük dişim diğer otuzuna hiç sızlanmamıştır.

 

Dediğim gibi. Biz bir bütünüz. Birlikte bir bireyiz. Bunu da atlatacağız hep birlikte kazasız belasız inşallah. Daha güzel günlerimiz de olacak. Çok mutlu olmasak da sağlıklı olmak da bize yeter. Bu yaşadıklarımız ve bu yaştan sonra beklentimiz bundan ötesi olamaz. Allah herkese sağlıklı, hayırlı ömür versin. Amin.

 

02.08

 

Meserifi

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  09 Ağustos 2018 Perşembe 10:41

  bağırsak ve beyin arasında bir ilişki olduğu, bunların birbirinden tamamen ayrı organlar olmadığı yönünde bulgular var. hatta "bağırsak, ikinci beyin" adlı bir kitap bile var, araştırırsanız göreceksiniz. kalbimizde olanların karnımızdan uzak durması mümkün olmuyor o nedenle... insanın acısı da mutluluğu da karnında yanıyor ya da yeşeriyor.

  Cevapla
 •  
  09 Ağustos 2018 Perşembe 12:09

  çok teşekkür ederim.o kitabı duymuştum en kısa zamanda almak istiyorum.elimdeki kitaptan sonra ilk onu okuyacağım. ayrıca tekrar teşekkür ederim, bir aydır bir şeyler yazmaya çalışıyorum ve ilk defa yorum alıyorum çok mutluyum şu an. benim için çok değerli oldunuz. mutlu kalın.


 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön