Yanlış insan yoktur, bakış açısı vardır...

Hülya Çakıcı

Yanlış insan yoktur, bakış açısı vardır...

En önemli zaman içinde bulunduğumuz andır, sadece o zaman elimizden bir şey gelebilir. En önemli kişi ise o an kiminle beraberseniz odur, bir daha görüşüp görüşemeyeceğiniz bilinmezdir.

 

Değer verip zaman ayırdığımız insanların bir çoğu bizi değersiz hissettirir. İnce bir davranışın, güzel bir sözün nimet sayıldığı günümüzdei, bazı şeyler kıymeti bilinmeyen zenginliklerdir.

 

Her ilişki birbirinden farklıdır. Her biri ayrı bir hikaye, ayrı bir hayattır. Dolayısıyla tecrübeler de farklıdır. Ortak bir noktada edinilmiş tecrübe ise, sizi başka biri yapmaya çalışan her benzer ilişkinin son bulduğudur.

 

Yaşamı paylaşmak sevgiyi paylaşmaktır. Vermeden alınamayacak şeylerden en önemlisi ise mutluluktur. Nefret, sevgi birer ilgi gösterisidir, nefret başarısızlığa uğramış sevgidir.

 

Yanlış insan yoktur, bakış açısı vardır. Güzel olan her şeyi yok ediş bir nevi kıskançlıktır. Kişi seninle ve yanındaysa zaten tercihini yapmıştır, seni seçtiği için seninledir. Daha mükemmeli bile gelse onun mükemmel olup olmadığını merak etmeyecek ve ilgi alanına girmeyecektir. Kıskançlık bazen olmayanları ısrarla akıllara sokmak, zorla zihin karmaşası oluşturmaktır, hem kendisi, hem karşısındaki kişi için. Böylece de kurgu ve hayal gücünün olumsuz etkileri başlar arkasından gelen korkuyla birlikte.

 

Bitmiş ilişkiler genellikle gelecek ilişkilerde dürüst ve içten olmamayı öğretir. Böylece yaşanılan yeni ilişkide geçmişin mağduru şimdinin zalimi olur, yeni mağdur ise yeni zalim olup yeni mağdurlar oluşturmaya başlar, bu böyle devam edip gider.

 

Bir hayalin peşinde koşmak ömür boyu, ellerin boş kalsa da sevmek dolu dolu, yine de tutkulu, yine de mutlu. Durmadan bir kez olsun duyabilmeli kalbinin sesini insan. Sevmek gerek sevmek yaşadığını anlamaktır. Bir bakmışız varız, bir bakmışız yok.

 

Hülya Çakıcı

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  15 Ağustos 2018 Çarşamba 12:13

  Bir hayalin peşinde koşmak ömür boyu, ellerin boş kalsa da sevmek dolu dolu

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön