Tinderella 5 - Nadiren görüşelim

Tinderella 5 - Nadiren görüşelim

Beş yıl süren uzun ve son dönemlerde oldukça yorucu olabilen bir ilişkiden çıktıktan sonra, kendimi ve erkeklerle kurduğum ilişkiyi yeniden gözden geçirme zamanı. Canım birileriyle görüşmek, tanışmak, takılmak istiyor ve Tinder bunun için en uygun araç!

 

Düzenli bir ilişkisi olmayan ve yeni erkeklerle tanışmak için bir mobil uygulama kullanan bir kadın olmak, bazı erkekler tarafından oldukça ilginç şekillerde karşılanabiliyor. Bu uygulamanın ne için kullanıldığı gayet açık; tanışmak, buluşmak, sevişmek, eğlenmek... Elbette ‘hayallerinin erkeği/kadını’ ile karşılaşma umuduyla bu mecralarda gezinenler var ama genellikle Tinder dediğimizde aklımıza gelen hikayeler, eğlenceli kaçamak hikayeleri oluyor.

 

Bu hafta sistemsel araştırmalarımı çeşitlendirip, ayarlarımı Tinder’daki kadınları da görebileceğim şekilde değiştirdim. Şimdi sola kaydırırken karşıma -az sayıda da olsa- kadınlar çıkıyor. Erkeklerin özgüven dolu, bol fotoğraflı profillerinin yanında kadınlarınki oldukça cılız kalıyor. Bazılarının profilinde hiç kendi fotoğrafı yok. Nadiren de olsa kendini olduğu gibi gösteren, cüretkar profillere rastlıyorum. Bir erkek arkadaşım, Tinder’da konuştuğu ‘cüretkar’ kadınların hepsinin eskort olduğunu anlattı. Biraz sohbet ettikten sonra bir gece geçirmek için kaç para istediklerini söylüyorlarmış. “Zaten orası burası gözüküyorsa fotoğrafında, o kadından uzak duracaksın!”

 

Merhabalar erkek egemen ilişki dünyası! Erkeklerin ‘sevişecek birilerini’ aramak için orasını burasını göstermesinde hiçbir sakınca yok, kadınların ise sevişecek birini araması bile problem!

 

Başka bir arkadaşım, Tinder’da tanıştığı birinden çok hoşlandığını ve 2 ay görüştükten sonra sevgili olduklarını anlatmıştı. Tanışma hikayelerini kimseye anlatamıyorlarmış, utanıyorlarmış. Zaten 6 ay sonra da adam bir tartışmalarının üzerine ‘sen zaten internette sevişecek adam arayan türde bir kadınsın!’ diyerek arkadaşımı terk etmiş.

 

Kimbilir böyle daha ne hikayeler var...

 

Gündemimde bu düşünceler varken, geçen hafta yazıştığım ve beni akşam yemeğine davet eden Mehmet’le buluşmak için hazırlanıyorum. Yazışmalarımız çok tatlı ilerliyor, gayet de seviyeli. “Sıkıcı iş dünyasından ve gündelik hayatın koşturmasından” bahsedip duruyoruz, yiyeceğimiz akşam yemeği bizi bütün bunlardan uzaklaştıracak.

 

Cadde üzerinde güzel bir restoranda buluşuyoruz. Sadece ‘takılmak’ için buluştuğum biriyle böyle şık bir yerde görüşmek biraz garip hissettiriyor. Neyse ki Mehmet iyi birine benziyor, eli yüzü düzgün, bakımlı, güleryüzlü...

 

Yemeğimizi yerken mesele yine işten güçten açılıyor, işimizin neresini seviyoruz, neresini sevmiyoruz... Aslında neler hayal ediyoruz... Hayat aslında nasıl olsa daha güzel olurdu... Konular öyle genel ki, her konu başlığından sonra gülümseyip yemeğimize ya da şarabımıza dönüyoruz.

 

Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. Enerjimiz bir şekilde hep aynı kalıyor, düşmüyor ama yükselmiyor da. Geceyi onunla geçirmek istemediğimden neredeyse eminim. Özel bir bağ kuramadık, havadan sudan konuştuğum, sohbeti keyifli birisi sadece.

 

Bir şişe şarabı da bitirdikten sonra kahvelerimizi içiyoruz. Şimdiye kadar Tinder’da tanışıp buluştuğu kadınlar arasında en rahat ve en keyifli olanı benmişim. (Niye kıyaslıyorsun? Bunu bana neden söylüyorsun?)

 

“Ben sohbet etmeyi seviyorum sadece...” diyerek geçiştiriyorum. Okuyabiliyorsa eğer, o anki altyazıda ‘seninle bir daha görüşmeyeceğiz Mehmet’ yazıyor.

 

Beni taksiyle eve bırakıyor, numaralarımızı alıp veriyoruz, her şey için teşekkürler ediliyor...

 

Eve döndüğümde kendimi iyi hissediyordum. Niyetim artık daha net, birileriyle tanışıp keyifli zaman geçirmek yetiyor işte. İlla sonunda heyecanla eve koşup sabaha kadar sevişmemize gerek yokmuş! Beraber yemek yerken sohbet edip güzel zaman geçirebileceğim biriyle tanışmış olmak da gayet güzel bir gelişme.

 

Ertesi gün mesaj atıyor, ‘Çok keyifli bir akşam oldu, her şey için tekrar teşekkürler. Bence bunu arada sırada yapmalıyız!’

 

Arada sırada Mehmet, evet. Neden olmasın?

 

Rumuz: Tinderella 

 

Diğer bölümler...

 

 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  26 Temmuz 2018 Perşembe 15:47

  saçma sapan bir uygulamanın reklamını mı yapıyorsunuz :)

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön