Fark ettim

Fark ettim

Kendimize ilgi çekici nedenler bulduğumuzda en can sıkıcı işleri bile keyifli hale getirebildiğimizi fark ettim ("Daha yeni mi fark ettin?" diyenlere fark etmek ve bilmek arasındaki ince çizgiyi hatırlatmak isterim). Kendi yaşamımdan kesitler sayesinde bir şeyleri fark etmeye başladığımda yeni bir buluş yapmışcasına heyecanlı oluyorum.

 

Epeyce yoruma açık konuyu bir güzel indirgeyelim o halde; sabahları erken kalkmak birçoğumuz için zor ve keyifsiz bir durumdur fakat bilimsel araştırmalar gösteriyor ki yetişkin bir insan için yaklaşık 8 saat uyku gereklidir. Peki, bu 8 saatlik uyku sürecini doldurduğumuz halde niçin erken kalkmak bize işkenceden farksız geliyor? Fikrimce, cevabı basit; kendimize, uyanmak için yeterince tatmin edici sebepler bulamıyoruz. Gece uyku için hazırlanırken yarın uyanma sebeplerimizi büyük bir pozitiflik ve hevesle düşünmüyoruz. Hayatımız boyunca ne ile uğraşıyorsak, uğraşlarımızdan keyif alma düşüncesi aklımıza bile gelmiyor ne yazık ki.

 

İş biraz da "Polyannacılık" oyununda bitiyor belki de. Kabul edelim, kimsenin mükemmel hayatları yok fakat en berbat durumlardan bile tutunabilecek güzel bir taraf çıkarmak bizim elimizde ve eğer yaşıyorsak daima tutunacak bir dala sahip olduğumuzu unutmamalıyız.

 

Sabahları okula, işe gitmek için erkenden yola çıkıp şehrin kabalığında kaybolurken "Bugün dünyaya ne katabilirim?" düşüncesinin bizi ruhsal olarak tatmin edebileceğine inanıyorum. Bu sorunun cevabı bazen bir sımsıcak bir günaydında bile saklı olabilir. Hayat farkındalıklarımızı kendimiz yaratınca güzel, sabahlar da erken kalkınca güzel...

 

Ezorella

 

Fotoğraf: 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön