Ofsaytı bilen kadın

Ofsaytı bilen kadın

Bugün konumuz futbol değil elbette ama memleketçe tabu haline gelmiş bir kaç konuya değinmek isterim.


Kadınların futboldan anlaması, ofsaytı bilmesi gibi. Burada bir parantez açmalıyım ki ben eski bir spor muhabiri olarak elbette biliyorum. Bir türlü alışamadılar kadınların bu ofsaytı bilmesi konusuna. Nesi tuhaf bunun, neden kulağınıza absürt geliyor anlamıyorum. İfrit oluyorum vesselam! Hayır kadınlar futbolu sevmez, futbolla ilgilenmez gibi şeyler söyleseler bu kadar göze batmaz belki ama 'anlamaz' nedir yahu. Gerçi genelleme olduğu için yine batar ya, neyse...

 


Erkeklerin futbolu kendi tekellerinde tutmak için yapmayacakları şey yok ilahi. Sanki atomu parçalamakmış gibi gösterilse de ofsaytı bilmek o kadar da zor değil. Hele ki ofsaytı anlamayan bir dolu hakem varken kadınların ofsayt bilmesi hiç garip değil. Yani öyle ciddi ciddi bu konuyu tartışmaya gerek de yok. Önyargılarınızı gidin başka konularda yapın hatta mümkünse hiç yapmayın. Neymiş efendim futboldan anlayan kız mı olurmuş, kız dediğin maç mı izlermiş, oturur evde yemek yaparmış mış... Yakıştırmalar gırla. Bir de bunu söyleyenler öyle boş insanlar da olmuyor ha işin garibi. Böyle nasıl desem iyi eğitim almış,, diploma sahibi insanlar. Öyle olmuyormuş o işler demek ki. Gelgelelim ki her eğitim seviyesinden erkekler aynı görüşte. Erkeklerle özdeşleşmiş, erkeklere ait bu futbol dünyasında kadınlara yer yok. Ama yok öyle bir dünya beyler!

 Kızlar size gelince; bilmeyenler için en anlaşılır ofsaytın tanımını yapıyorum, ses verin buraya! Diyelim en sevdiğin X markasında % 50 indirim var. Ve orada bir çanta beğendin,
sadece bir tane kalmış, o da kasanın (kale) hemen yanında. Ama bu çantanın tek taliplisi sen değilsin. Çantayı gözüne kestiren diğer bir müşteri (rakip oyuncu) de sizin hemen yanınızda bitiveriyor. İkiniz de durumun farkındasınız ve hızla kasaya (kaleye) yöneliyorsunuz.

 


Tam o esnada; cüzdanınızı arkadaşınıza verdiğinizi ve onda unuttuğunuzu fark ediyorsunuz.
Bir yandan kasaya doğru koşarken diğer yandan da elinizi havaya kaldırarak arkanızda kalan arkadaşınızdan cüzdanı (topu) istiyorsunuz.

 


Öyle bir durumdasınız ki, rakibinizin gerisinde kalırsanız kasaya daha uzak kalacağınız için avantajınızı kaybedeceksiniz ama eğer arkaya geçmezseniz de arkadaşınızdan uzak kalıyorsunuz ve arkadaşınız da o kalabalıkta size cüzdanı fırlatamıyor.

 


Bu durumda yapmanız gereken rakibinizin arkasına geçip cüzdanı (topu) almanız ve cüzdanı ele geçirdikten sonra rakibinizi geçmeye çalışmanız. İşte ofsayt bu.

 


Yani top sana atıldığı anda kaleye rakibinden daha yakın olamazsın. Heee bir de şu konu var beyler
Ofsaytı bilen kadın Ahmet diye kaydettiğin Burcu'yu da bilir, yemeğe çıktığın teyzekızını da...

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön