Doğum sonrası karın şişliği nasıl iner?

Hikayede bir kadın var, bu kadına sürekli olarak insanlar ne zaman doğum yapacağını soruyorlar. Üstelik hamile de değil...

Sezaryen oldum, artık hep hamile gibi görünüyorum!

Hikayede bir kadın var, bu kadına sürekli olarak insanlar ne zaman doğum yapacağını soruyorlar. Üstelik hamile de değil. Dört çocuklu ve şu anda hamile olmayan bir kadın.

 

Sebebi ise dördüncü ve son çocuğunu dünyaya getirirken geçirdiği sezaryen operasyon. 18 aydır bebek göbeğiyle dolaşıyor çünkü bu operasyondan sonra belli başlı bir takım komplikasyonlar meydana gelmiş.

 

Daha önceki gebeliklerinde karnının şekli düzelip normal boyutlarına gelse de, son doğumundan sonra karın bölgesi yeniden eski formuna kavuşamamış, şimdi sürekli olarak hamile gibi görünüyor.

 

Doğumdan sonra karnın şiş kalması nadir rastlanan bir durum.

 

Bu nadir yan etkinin sebebi rahminin içerisinde sıvı olması. Hamile değil, tüplerini bağlatmış olduğu için bir daha asla hamile de olmayacak. Ama maalesef sürekli olarak hamile gibi görünecek, üstelik 9 aylık.

 

“Artık hep hamile kıyafetleri giymek zorundayım ama memnunum hayatımdan, anneliğimle gurur duyuyorum!”

 

Sadece eşiyle dışarıya bir kadeh bir şey içmek için çıktığında insanların tuhaf bakışlarından biraz bunalmış durumda çünkü bütün insanlar karnında 9 aylık bir bebekle alkol kullandığını düşünüyor, düşünmekle kalmıyor bir de bakış fırlatıyor.

 

Doğum sonrası karın şişliği neden oluyor?

Hikayenin sahibi Nihal Bekar, 4 çocuk annesi bir kadın. Daha önceki evliliğinden olan üç çocuğu ve ona bu sonu yaşatan son evladı kızı Zeynep  ile birlikte yaşıyor.

 

Doktorlar durumla ilgili olarak bir dizi tarama yapmış olsalar da, tam olarak buna neyin sebep olduğunu bulamadıkları gibi nasıl bir tedavi yolu izlemeleri gerektiğini de bilmiyorlar.

 

 

“Bugün Zeynep’i doğurmadan önceki halim gibi hamile görünüyorum ve bu çok saçma. Bazen kendime bakıp gülesim geliyor. Artık daha fazla çocuğum olamaz onu da biliyorum ama yine de arada bir gidip test yaptırıyorum. Sırf kontrol etmek için. Bu arada, bu göbekten de pişman değilim. 9 aylık hamile göbeğimle gurur duyuyorum çünkü çocuklarımı ve anneliği seviyorum.” diyor anne Nihal.

 

Nihal’in bütün bunların içinde şükrettiği önemli de bir şey var: “Evet, daha önceki hamileliklerimde doğumdan sonra şıp diye eski kıyafetlerime girebiliyordum belki ama şimdi giremiyorum, ne olmuş. En azından her otobüste bana ayrılmış bir koltuğum var artık!”

 

Gebeliğin hangi haftasında neler olur?
+40
1. Hafta İlk üç haftada belirgin bir değişiklik olmaz gibi gözükür ancak bebeğin ve plasentanın oluşmaya başlaması, önemli bir aşamadır. Döllenen yumurta, rahmin içine yerleşmeye başlıyor…   Gebeliğin 1. 2. ve 3. haftasında neler oluyor

 

Sezaryen doğumda bebeğini kendisi çıkaran anne
+11
Medikal nedenlerden ötürü sezaryen ameliyatla bebeğine kavuşmak durumunda kalan anne Sarah Downs, daha kişisel bir doğum deneyimi istediğini belirtti ve ameliyatla karnı açıldıktan sonra doktorlarının da yardımıyla bebeğini yakaladı.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön