Son zayıflama teknikleri

Güzel bir vücuda kavuşmak için elinizden geleni yapıyor fakat başarılı olamıyorsanız teknoloji emrinize amade! İşte en son teknoloji ile zayıflama yöntemleri.

Güzelliğe teknolojinin dokunuşu...

Birçok kadın hayalindeki incecik vücuda kavuşmak için diyetler uygular, spora gider veya kalori hesapları yapar. Fakat tüm bunlara rağmen bazen bazı bölgelerde istenilen zayıflama sağlanamaz. İşte tam da bu noktada teknoloji devreye girerek bölgesel zayıflamada kadınların en büyük yardımcısı olur. Özel Sculpture Polikliniği Nişantaşı’ndan Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Betül Şengör uygulanan en son zayıflama teknikleri hakkında bilgi veriyor.

 

Radyofrekans tedavisi

Kan akışını artmasına yardımcı bu yöntemin nasıl uygulandığına, hangi bölgede etkili olduğuna bakalım.

 

Nasıl çalışır? 

Kızıl ötesi ve radyofrekans enerjilerinin sinerjik kombinasyonu cildi ısıtarak oksijenin hücre içi difüzyonunu artırır. Kan akışının hızlanmasına yardımcı olur. Böylece metabolizma harekete geçerek, ısı ile genleşmeyi sağlayıp radyo frekansla var olan selülitleri küçülterek ciltteki görünümü düzenler, aynı zamanda cildin yenilenmesine, canlanmasına yardımcı olur. Doku sıkılaşarak daha pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

 

Hangi bölgede etkili? 

Çapta küçülme, bölgesel incelme, vücut şekillendirme, cilt sıkılaştırma, bölgesel kan dolaşımındaki ve cilt dokusunu iyileştirme, minör kas ağrılarında rahatlamaya yardımcı olma amacıyla bacak, basen, üst kol, bel, karın, yüz ve boyunda kullanılır.

 

Nasıl uygulanır?

Haftada bir kez, tüm vücut uygulamalarında en çok 45-50 dk., bölgesel uygulamalardaysa maksimum 20 dk. uygulama yapılır.

 

Karbondioksit tedavisi

Vücuda verilen karbondioksit gazının, vücudun o bölgeye pompaladığı kan tarafından oksijene dönüştürülmesini sağlayan bu ilginç yöntem, oksijenlenen hücreleri canlandırır ve sıkılaştırır. Tedavi ile cilt çatlakları bile belirgin şekilde iyileşebilir ve hücreler daha fazla yağ yakar.

 

Hangi bölgede etkili?

Çatlak tedavisi, sarkıklıkların giderilmesi ve bölgesel zayıflamada kısa sürede etkili sonuçlar sağlar. Karboksiterapide beşinci seanstan sonra gözle görülebilen olumlu farklar gelişir. Cilt giderek daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Ortalama 15-20 seanstaysa bölgesel zayıflama ve sıkılaştırma, en üst düzeyde sağlanmış olur. Karbondioksit tedavisinden sonra düzenli bir egzersiz ve doğru beslenme alışkanlıkları edinilirse etkisi yıllarca sürebilir.

 

Nasıl uygulanır?

10-15 dk. süren karboksiterapi seansları haftada 2 defa yapılabilirken seans sayısı kişinin durumuna göre de belirlenir.

 

Biokavitasyon ve quantum

Ultrson dalgalarıyla zayıflama ve forma girme yöntemi.

 

Nasıl çalışır?

Kavitasyon uygulaması, oluşturduğu düşük frekanslı ultrason dalgaları sayesinde yağ hücre zarlarını parçalar ve açığa çıkan yağı vücuttan atılmak üzere kan ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırır. 

 

Hangi bölgede etkili?

Karın, basen, popo ve baldırlardaki yağları 40 dk. içinde parçalayan kavitasyon uygulaması doğru bir diyet programı ve quantum ile birleştiğinde 1 seansta 8 cm.’e kadar incelme ve sıkılaşma sağlayabilir.

 

Nasıl uygulanır?

Bölgesel yağ birikimlerini azaltmayı ve vücudu yeniden şekillendirmeyi hedefleyen düşük frekanslı ultrason dalgalarıyla kavitasyon uygulaması, elektrikli pedlerle vücuda mikro akım uygulayarak kısa sürede sıkılaşma ve incelme sağlayan quantum ile bir arada uygulanır. Quantumda yapılan elektro masaj, hücre içi ve dışını uyarır. Elektrikli pedler yardımıyla çalışmayan adaleler çalışmış olur. Bu sayede bölgede cilt yapısı düzelip gözle görülür bir toparlanma gerçekleşir.

 

LPG

 Lütfen otomobile takılan LPG ile karıştırmayın! Bu sadece forma girmek isteyen hanımlar için.

 

Nasıl çalışır?

Liftmasaj tekniği, cildi yenileyen başlıkları ile yok olmuş kırışıklıklar, sıkılaşmış ve toparlanmış yüz hatları, yenilenmiş ve gençleşmiş bir cilt sağlanmasını hedefler. Aynı zamanda mikrodermabrazyon uygulama imkanı sunması da amaçlanır. İstenmeyen bölgelerde biriken yağların yakılarak, lenf direnaj ile vücuttan atılmasına yardımcı olur.

 

Hangi bölgede etkili?

Uygulama, gergin ve sıkı bir karına sahip olunmasını destekler. Sarkık kol altlarını sıkılaştırarak forma girmelerine yardımcı olur. Selülit ve ciltteki portakal kabuğu görünümünün giderilmesini destekler. Vücudu yeniden şekillendirerek hatların orantılı bir biçimde yeniden tasarlanmasını sağlamaya yardımcı olur. Yöntem, diyet ve egzersizle bir türlü istenilen incelmenin gerçekleştirilemediği bölgelerde de etkili olur.

 

Nasıl uygulanır?

Liftmasaj tekniğiyle incelme, sıkılaştırma, şekillendirme, selülit giderimi, ciltte pürüzsüzleştirme, gençleşme ve özellikle çok daha geniş doku tutuşu sağlar. Ayrıca büyük bedenlerde de çok daha hızlı ve etkili incelmeye yardımcı olabilir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön